Avalon » Serie komiksowe » Magneto: Dark Seduction » Magneto: Dark Seduction #3

Magneto: Dark Seduction #3

Magneto: Dark Seduction #3

"Something Worth Fighting For"

Postacie
Cytat

Magneto: "I will cast your flatscan alies fifty miles into the ocean, Pietro, unless you can convince them to leave Genosha peacfully!"
She-Hulk: "Don't worry about us, Pietro, we're good swimmers!"

Streszczenie

Próba negocjacji z Cargill skończyła się dla She-Hulk potężnym ciosem, więc pozostali Avengers nie zamierzają próbować tego samego, tym bardziej, że pozostali zwolennicy Magneto są nastawieni bardzo bojowo. Wiedzą jednak, że musza postarać się, by nie dostali oni tego, co ukryte zostało w jaskiniach nieopodal Carrion Cove. Widząc to, Pipeline postanawia sprowadzić Quicksilvera z powrotem. Szybko wyjaśnia, że popiera działania Avengers, chociaż z nieco innych powodów, a po chwili obaj dołączają do bitwy, po stronie bohaterów. Ledwie jednak mija kilka minut, gdy zjawia się władca Genoshy, w bardzo złym humorze. Otacza swego syna metalowymi przewodami, wyrażając smutek z powodu jego zdrady, a pozostałych Avengers unieruchamia, kontrolując żelazo w ich krwi i żąda, by opuścili jego kraj. Jest z nim także nieodłączna Polaris.


Wanda jest wściekła, że Magneto i Polaris odlecieli tak nagle, zostawiając ją w siedzibie rządu, ale doktor Huxley wyjaśnia, że władca nie musi tłumaczyć się ze swoich działań. Nagle w gabinecie zjawia się strażnik, informując, że przyszła wiadomość dla Corteza, ale on jest w tej chwili nieobecny. Scarlet Witch chce ją zobaczyć, powołując się na swój mandat obserwatora ONZ. Wiadomość jest cyfrowym przekazem wydarzeń z Carrion Cove, przesłanym przez Scanner. Widząc walkę Magneto z Avengers, Wanda domaga się, by natychmiast zabrano ją na miejsce zdarzeń. Huxley rozkazuje strażnikowi spełnić prośbę, a gdy Scarlet Witch wychodzi, zastanawia się, kto przekazał Komitetowi informację o upadku rebelii. Kontaktuje się z Philipem Moreau, od którego dowiaduje się, że jego raport odebrał Cortez. Kojarząc to z faktem zwiększenia zdolności zbuntowanych Acolytes, dochodzą do wniosku, że Fabian stał za wydarzeniami, ale nie wiedzą jeszcze, jaki był jego cel.


Magneto przekonuje Pietro, by ten nakłonił Avengers do opuszczenia Genoshy dobrowolnie lub wszyscy zginą. W tym czasie Iron Man dostraja się do częstotliwości pola magnetycznego, przygotowując kontrę. Polaris zauważa to, lecz waha się, co powinna zrobić i dopiero gdy Stark atakuje, również wkracza do akcji. Gdy Magnus zajmuje się odpieraniem ataku, obok Quicksilvera pojawia się Amelia. Ona również była uwięziona przez Pipeline'a, ale sprzymierzyła się z nim, a teraz obiecuje uwolnić Pietro, chociaż może to być bolesne. Tymczasem obok, Magneto wyjawia wreszcie powód obecności Polaris: z jakiegoś powodu, kiedy ona traci równowagę emocjonalną, on przejmuje kontrolę nad jej zdolnościami. Aby pokonać Avengers, musi więc doprowadzić ją do wściekłości. Jego plany krzyżuje jednak kolejny atak Iron Mana, który przy okazji wyjaśnia, że Avengers przybyli tu jako niezależna grupa, bez oficjalnego poparcia ONZ. Amelia uwolniła już Pietro i teraz, razem z Wasp, uzgadniają, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie technologii Carrion Cove będzie jej zniszczenie. Podczas walki, Polaris stopniowo traci kontrolę nad swoimi zdolnościami, które rozszerzają się pod wolą Magnusa. W tym czasie, głos w głowie Magneto radzi, by zerwał połączenie z Lorną, bo robi się ono niebezpieczne, on jednak odmawia.


Quicksilver proponuje, że sam zniszczy maszynerię, jeśli Avengers zatrzymają Magneto przez jakiś czas. Voght ostrzega, że ojciec zabije go za to, ale Pietro nie widzi innego wyjścia. Przeprasza Amelię i obezwładnia ją, by mu nie przeszkodziła, a następnie rusza do jaskiń. Na drodze staje mu jednak Cargill, gotowa powstrzymać go za wszelką cenę. Krótką pogadankę ideologiczną przerywa nagłe zapadnięcie się gruntu pod jej stopami. To sprawka Scarlet Witch, która właśnie wysiada z transportera. Razem udają się do jaskini, podczas gdy Pietro wyjaśnia, że technologia tu ukryta przypomina urządzenia Sinistera lub High Evolutionary i mogłaby służyć do usprawniania mutantów. Należy ją więc zniszczyć, bo w rękach Magneto mogłaby stanowić niewyobrażalne zagrożenie.


Tymczasem, wymykający się z siedziby rządu Fabian Cortez zostaje zaskoczony przez grupę żołnierzy i doktor Huxley, oskarżającą go o zdradę. W zamian za darowanie życia, Cortez oferuje informacje, które pozwolą kontrolować poczynania Rady Bezpieczeństwa ONZ. Huxley jest zainteresowana ta propozycją.


Magneto osiągnął już limit swoich osłabionych możliwości, więc otwarcie korzysta z energii Polaris. Zdaje sobie sprawę, że nie zdoła długo opierać się Avengers, więc postanawia zająć ich czymś, by móc wprowadzić w życie swój plan. Wysysa więc energię Lorny i tworzy magnetyczny impuls, który niszczy całe miasto, rozrzucając wokół gruz i metal. Jednak w tej chwili Polaris sprzeciwia się. Skupiając się do granic możliwości wytwarza przeciwne pole, które spowalnia spadające szczątki na tyle, by Avengest i ich sojusznicy mogli się nimi zająć.


Dywersja Magnusa okazała się skuteczna, bo dała mu dość czasu, by bez przeszkód dotrzeć do jaskiń. Od dawna wiedział o technologii, jaka się tu znajduje, ale wstrzymywał się od działań za radą Huxley. Teraz jednak zamierza odzyskać pełnię swojej mocy i jest pewien, że nic go już nie powstrzyma. Waha się, gdy widzi swoje dzieci, majstrujące przy maszynerii, jednak determinacja bierze górę i obezwładnia oboje magnetycznym impulsem. Gdy wchodzi do komory maszyny, obiecuje sobie, że od tej pory nikt już nie będzie uciskał jego rodzaju i nic nie może już stanąć mu na drodze. Może tylko wściekła Polaris, która wreszcie wyzwoliła się spod jego kontroli i właśnie zjawiła się w jaskini.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto: Dark Seduction #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.