Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #8

New Avengers #8

New Avengers #8

"Alien Agenda"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "All right, let me put it this way... I'm a very rich man. What do you want that you don't have?"
Logan: "You bribing me?"
Tony Stark: "Trading."

Streszczenie

Helikopter S.H.I.E.L.D., tydzień wcześniej. Tony Stark w dalszym ciągu stara się nakłonić Wolverine'a, by ten przyłączył się do New Avengers. Bezskutecznie jednak. Nie pomaga argumentacja, że dzięki temu Logan odzyskałby swoje dobre imię, utracone podczas niedawnej przygody z Hydrą. Ostatecznie Tony próbuje przekupić Wolverine'a.

Dzień dzisiejszy. Long Island. Członkowie New Avengers leżą pokonani w walce przez Wreckera. Na placu boju pozostała już tylko Spider-Woman. Jessica nie widząc szans w starciu z przeciwnikiem postanawia zmienić taktykę.


Arizona. We wnętrzu jaskini Lindy płacząc wyjaśnia Reynoldsowi, że jest jego żoną. Bardzo martwiła się o swego męża, gdy ten zaginął kilka tygodni wcześniej. Bob jednak dalej uparcie twierdzi, że jego żona zginęła. O jej smierć natomiast obwinia tajemniczego osobnika. Niespodziewanie całą jasknię wypełnia oślepiające światło, a znajdujący się w jego epicentrum Reynolds znika.


W swym mieszkaniu Bob wstaje z łóżka, bierze z lodówki coś do jedzenia i siada przed telewizorem.


Long Island. Spider-Women stara się przekonać Wreckera, by ten zastanowił się nad swoim życiem i spróbował je zmienić. Udowadnia mu, że marnuje olbrzymi dar, jakim są jego nadludzkie zdolności, zamiast wykorzystać je do szlachetnych i szczytnych celów. Wrecker zupełnie zdezorientowany rozwojem wypadków nieśmiało przytakuje temu, co dziewczyna mówi. Na koniec Jessica stwierdza, że już nadszedł czas. W odpowiedzi na pytanie Wreckera na co, New Avengers przypuszczają zmasowany atak, który kończy się nokautem Dirka.


Już po walce wszyscy pytają Spider-Woman o sztuczkę, której użyła, by pokonać Wreckera. Drew tłumaczy, że jednym z objawów jej mutacyjnych zdolności jest wytwarzanie przez jej ciało znacznie większej niż normalnie ilości feromonów. Mężczyźni czują się trochę skrępowani, ale przynajmniej wiedzą już, dlaczego w pobliżu Jessicy tak dziwnie się zachowywali. Pojawia się hologramowa głowa Iron Mana, który nakazuje udać się Avengers do Connecticut, gdzie on sam teraz się znajduje.


Reynoldsa, który zasnął przy telewizorze, budzi głos prezenterki. Ta przemawia bezpośrednio do niego. Bob myśli że zwariował. Głos jednak uspokaja go. Tłumaczy, że nie pochodzi z telewizora, tylko bezpośrednio z jego umysłu. Emma Frost każe Robertowi wyjść z domu. Reynolds zgodnie z tym zaleceniem wychodzi na zewnątrz. Tu doznaje szoku. W jego ogródku stoją X-Men, New Avengers, Fantastic Four, Inhumans i Namor. Zrezygnowany Bob klęka i z płaczem mówi do zgromadzonych, że przychodząc tu sprowadzili próżnię, której już nikt nie powstrzyma, a która zniszczy wszystko.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.