Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #89

New Mutants #89

New Mutants #89

"The Gift"

Postacie
Cytat

Moira: "Cable... You've changed. Become even more the metal man"
Cable: "You have changed too. In more than a style"

Streszczenie

Pyro, Blob, Crimson Commando i Super Sabre ścigają helikopterem Cable'a, który porwanym śmigłowcem zmierza wprst w stronę statku X-Factor, FF nie zamierzają bowiem dopuścić aby Dayspring skontaktował się z mutantami. Pojazd Cable'a zostaje zestrzelony i spada do zatoki, lecz wcześniej Dayspring ze swego karabinu zestrzeliwuje także FF. Tymczasem na statku Rahne przeżywa słowa Moiry i wścieka się. Jej przyjaciele stwierdzają iż zachowuje się jak małe dziecko, lecz rozumieją jej punkt widzenia, bowiem oni także nie chcieliby aby ich opuszczała. Nie mają jednak pomysłu jak rozwiązać tę sytuację, bowiem Moira ma pełne prawo jako prawna opiekunka Wofsbane aby postąpić w ten sposób.


Na Manhattanie Cable wychodzi na brzeg i oznajmia zgromadzonemu tłumowi ludzi, którzy widzieli dwa helikoptery wpadające do wody iż biegnie zawiadomić pogotowie i policję. Chwilę później na brzeg wydostają się Freedom Force, którzy postanawiają rozdzielić swe siły i w dwóch grupach zapolować na uciekiniera. Tymczasem nad miastem przelatują Cannonball niosący Sunspota i Boom Boom, ktorzy postanowili wyrwać się na chwilę ze statku, na którym Rictor usiłuje uspokoić wściekłą Rahne, w czym pomaga mu Warlock. Mutanci zaczynają robić zakupy, pragnąc kupić pożegnalny prezent Wolfsbane. W Tiffanym Tabithę szokują ceny biżuterii, lecz wreszcie znajduje kryształowego wilka, za którego swą kartą kredytową płaci Roberto. Ucieszeni z dokonanego zakupu przyjaciele opuszczają sklep. Niedaleko Pyro i Blob zastępują drogę Dayspringowi.


Na statku Rahne pakuje się oczekując na przyjazd Moiry i przegląda pamiątki z przygód jakie przeżyła wraz z New Mutants. Ric wręcza jej jeszcze jedną, kamień z twierdzy Odyna w Asgardzie. Rahne zaczyna się rozklejać, wówczas pojawia się Moira, która zachowuje się agresywnie. Rahne jest zszokowana zmianami jakie zaszły w wyglądzie i charakterze jej opiekunki.


Sam, Roberto i Tabitha natrafiają na pojedynek Cable'a z Blobem i Pyro, którym Dayspring stawia czoła. New Mutants natychmiast rzucają się do ataku, widząc przed sobą Freedom Force, którzy uwięzili ich przyjaciół. Cable zaskoczony jest odsieczą, rozpoznaje jednak w New Mutants wychowanków X-Factor, których widział w telewizji.W tej samej chwili pojawiają się Crimson Commando i Super Sabre, oznajmiając iż aresztują New Mutants za atak na rządową grupę.


Na statku Moira oznajmia iż zabiera Rahne od razu, nie zamierza nawet pozwolić aby zaczekała na powrót X-Factor i New Mutants, aby mogła się z nimi pożegnać. Słysząc to Rictor dostaje szału. Wbiega na dach, gdzie wylądował helikopter Moiry i używając swej mocy niszczy go, oznajmiając iż nie pozwoli Wolfsbane odejść. Wściekła Moira oznajmia co myśli o punku.


Na ulicach Manhattanu New Mutants usiłują wydostać się z opałów. Sunspot powala Crimson Commando, lecz ten wyciąga broń. Wówczas dowodzenie przejmuje Cable, zasłaniając Tabithę i Roberto przed strzałem i uderzając Crimsona. Rozkazuje Samowi uaktywnić odrzut, o który uderza rozpędzony Super Sabre. Cannonball słyszy iż Dayspring zarejestrował jego ruch dzięki swemu bionicznemu oku. Pozostał już tylko Blob, kórego zaczyna przypiekać Sunspot żądając odpowiedzi na pytanie, gdzie znajdują się SKids i Rusty. Cable potwierdza słowa Dukesa, iż wpadli w ręce MLF. Wraz z New Mutants ewakuuje się na statek X-Factor, gdzie jak słyszy jest Moira, którą jak się okazuje zna od dawna. New Mutants ostrzegają go iż kobieta bardzo się zmieniła.


Na statku Moira nawiązała kontakt z Legionem, któremu o dziwo tłumaczy się ze swych działań. Przybywa Cable, oznajmiając iż mutanci powiedzieli mu na czym poleg problem, zas ona ma lepsze rozwiązanie. Zabierze grupę ze sobą i wyszkoli, aby dzięki nim zaatakowac MLF, odbić Skids i Rusty'ego i dopaść Stryfe'a. Legion słysząc i zapowiedzi przemocy każe przystać Moirze na taki plan. Opuszcza statek nie zabierając ze sobą Moiry, zaś Dayspring pozostaje na nim oczekując na powrót X-Factor, których poinformuje iż zabiera dzieci do kompleksu pod szkołą. Jedynie Warlock zauważa, iż Ric spogląda na Dayspringa z nienawiścią, bowiem mówi iż spotkał go już wcześniej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.