Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #234

Uncanny X-Men #234

Postacie
Cytat

Conover: "...back to the satanic abbyss, whence you came from"
Logan: "... my healing factor doing his job..."

Streszczenie

W jednej z kafejek w Denver przez rozbite okno wpada walcząca z Brood pod postacią człowieka Dazzler. Klienci lokalu atakują, biorąc ją za mutantkę walczącą z człowiekiem. Brood czeka, aż Alison zostanie obezwładniona, następnie zabija trzymających ją ludzi płomieniem. Jak się okazuje jest to przemieniony niedawno przez Palmera pirokineta Robert Delgado. Dazzler broni się ostatkiem sił, kiedy pojawia się następny Brood, atakując zgromadzonych wokół ludzi. Na szczęście przybywa Longshot, rozrzucając metalowe ostrza, a za nim Colossus, miażdżąc głowę jednemu z Brood. Ostatnigo przeciwnika pozbywa się Storm, trafiając go opiorunem. Walkę obserwowała będąca pod wpływem Brood Rogue, która wzbija się teraz do lotu. Storm rozkazuje Colossusowi sprawdzić, czy ktoś nie został ranny, sama zaś rusza w pościg.


W dalekiej Australii pośród rozbitych komputerów leży Madelyne, zaś nad jej ciałem czuwa Gateway. Działające ekrany przekazują obrazy, które gnębią kobietę. Jest na nich Scott całujący Jean Grey, obrazy z przeszłości z Cyclopsem i Nathanem Christopherem, a także pozbawiona twarzy Madelyne wędrująca przez rozpaloną pustynię. Słońce topi jej ciało, nadając jej na powrót ludzkie cechy. Kobieta wpada do zimnego jeziora, a gdy z niego wychodzi ma już na powrót własną twarz. Na brzegu czeka na nią demon S'ym, który prowadzi ją do swej wspaniałej rezydencji i wręcza czarną szatę. Przekonuje kobietę, że za to co zrobił jej Scott należy go ukarać. Madelyne broni go, mówiąc iż wciąż kocha swego męża, jednak S'ym ma na nią większy wpływ. Kobieta upada, a S'ym patrząc na nią wie, że wkrótce będzie należeć do niego. U jego stóp Madelyne leży w dziwnym stroju, należącym do osoby, która już wkrótce będzie znana jako Goblin Queen.


Pod Denver wielebny Conover przygotowuje się do kazania, kóre wkrótce wygłosi do rzeszy wiernych. Delikatnie przypomina jednemu z robotników, który mówi mu o trwającej w Denver walce, aby nie używał terminu "mutki". Wszystko obserwuje stojąca niedaleko Josey Thomas, oferująca swą pomoc żonie Conovera. Tymczasem na miejsce nadlatują znajdujący się pod wpływem Brood Rogue, Wolverine i jedna z Brood. Logan zapłodniony jajem zaczyna się już zmieniać, jednak wciąż pozostaje sobą. Zabija swymi pazurami Brood i spada na ziemię. Niedaleko samochodem przemieszczają się Brood, którzy uwięzili Psylocke. Na ich drodze wyrasta nagle Colossus, o którego pojazd się rozbija. Wściekły Palmer żąda, aby zabić Rosjanina, na co otrzymuje cios piorunem od Storm. Ororo zostaje jednak zaatakowana przez Rogue, która zamierza tak jak zaplanowano oddać ją Brood, aby mogła stać się nosicielką dla ich królowej. Walkę obu kobiet obserwują Longshot i Dazzler. Alison patrząc na szamotaninę celuje, wymierza i z trudem trafia swym laserem wprost w Rogue. Zgromadzeni na mszy u wielebnego Conovera widzą rozbłysk na niebie i wpadają w panikę. Conover usiłuje uspokoić wiernych i wówczas na scenę wpada walczący z przemianami swego organizmu Wolverine. Wielebny usiłuje mu pomóc, myśląc iż przybyły mutant jest pod wpływem narkotyków. Logan ulega ostatecznej przemianie i na oczach Conovera zmienia się w Brood. Wielebny niewiele myśląc zaczyna go egzorcyzmować, chcąc wypędzić demona. Wtedy zaczyna wreszcie działać leczniczy czynnik Logana, pozbywając się pasożyta z jego organizmu. Conover nie ma czasu nacieszyć się skutecznością swego egzorcyzmu, bowiem sam staje się celem dla jednego z Brood. Z pomocą przychodzi mu jednak Havok strzelając do obcego plazmą. Chwilę później Longshot ratuje go przed kolejnymi Brood, na których zawala się scena. Nim ktokolwiek zdążył ochłonąć przed mikrofonem pojawia się Harry Palmer, trzymając żonę Conovera. Informuje zebranych, że należy do rasy, która teraz będzie władać ich światem. Wówczas dopada go Logan, który wczołgał się pod scenę i teraz wciągnął Harry'ego do środka. Wiedząc, że Palmer umarł już dawno temu, nie przejmuje się jego powrotem do ludzkiej postaci i w ciemności pod sceną słychać jedynie głośne SNIKT!


Jakiś czas później na miejsce zdarzenia przybywają dziennikarze. Usiłują przeprowadzić wywiad z Conoverem, chcąc ustalić co właściwie się wydarzyło, bowiem słyszeli iż zaatakowali go mutanci. Wielebny zaprzecza. Mutanci go ocalili, są bowiem nadzieją tego świata i powinni żyć na nim wraz z ludźmi. Żona Conovera cierpiąca na niedowład rąk odzyskała w nich władzę i to go najbardziej teraz cieszy, bowiem sądzi że to cud. Nie wie, że to sprawka Josey Thomas, która jest mutantką i chciała w ten sposób okazać swą wdzięczność wielebnemu za jego poglądy.


X-Men powracają do Australii. Havok gnębiony jest wyrzutami sumienia, iż zabił człowieka, a Loganowi nie udaje się go przekonać że postąpił dobrze. Tymczasem Madelyne leży przed komputerami, które nie noszą teraz o dziwo żadnych śladów uszkodzeń. Śni, a jej sen powoli staje się rzeczywistością.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #234

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.