Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #247

Uncanny X-Men #247

Uncanny X-Men #247

"The Light that Failed"

Postacie
Cytat

Logshot: "Is he dead Colossus? Did we kill him??"
Colossus: "Fate tovaristch would not be so kind"

Streszczenie

Master Mold zamierza oddać strzał do Rogue, lecz w tej samej chwili z portalu wyskakują X-Men i przypuszczają atak na robota. Ten ma coraz większe problemy z namierzeniem i rozpoznaniem przybyłych, nie ma więc pojęcia jakie działania przeciw nim podjąć. Siada na środku drogi czekając, aż dobiegnie końca integracja Master Molda z Nimrodem. X-Men zastanawiają się w jaki sposób robot mógł dostrzec Rogue, skoro jak pozostali jest ona niewidoczna dla żadnych urządzeń. Obok umiera Sharon Kelly, a jej mąż prosi Psylocke żeby coś zrobiła, skoro jest mutantką. Betsy z żalem stwierdza, że nie może pomóc, a Kelly odpycha ją gniewnie. Wówczas Master Mold wstaje. X-Men atakują go po kolei, niszcząc plazmą, laserami, zaś Storm wykonuje fastball special używając porywistego wicheru do rzucenia Colossusem. Master Mold nie jest w stanie namierzyć celu, nie może się wiec bronić. Wreszcie trafia go piorun Storm, kończąc sprawę. X-Men pozostają na gruzach, zastanawiając się o jakiej Dwunastce mutantów mówił Master Mold. Smutny Longshot żałuje że nie był w stanie pomóc w walce z robotem, nie będąc wystarczajaco potężnym. X-Men spoglądają na tulącego w ramionach swą zmarłą żonę Roberta Kelly'ego.


Australia. Po miasteczku kręci się Jubille, która ukrywa się od czasu gdy wyskoczyła z portalu. Ogląda tę "zapomnianą dziurę", zastanawiając się kim jest Dazzler na plakatach, Lila Cheney czy też X-Men. Znajduje szafę Dazzler i jej wspaniałe suknie, postanawia więc przywłaszczyć sobie jedną z nich. Nagle dostrzega siedzącego na wzgórzu Gatewaya, który jako jedyny wie że przybyła tu wykorzystując niezamknięty portal. Dziewczyna zastanawia się, dlaczego aborygen nie powiedział o niej pozostałym, a potem ucieka w mrok.


W Nowym Jorku Robert Kelly unosi oczy przepełnione gniewem, stwierdzając że wszystko co się wydarzyło, było winą mutantów. Ororo patrząc z daleka zauważa, że nawet on nie zasługuje na taki żal, gdy nagle z ruin zmarchwychstaje Master Mold. Rekonstrukcja ciała została zakończona, podobnie integracja z jednostką Nimrod. X-Men zostali namierzeni. Havok atakuje plazmą, którą robot z łatwością odbija wprost w mutantów. Następnie zaczyna asymilować metalowe rusztowania zwiększając swą masę. W odpowiedzi na atak Longshota rzuca weń wielkimi ostrzami przebijając budynki. Storm usiłuje wywiać go do Atlantyku, robot zakotwicza jednakże mocno w ziemi. Colossus wyrywa mu jedną z nóg, po czym otrzymuje cios wielką pięścią robota. Tymczasem Psylocke nawiązuje kontakt z Jamiem Rodriguezem, w jakiś sposób będącycm częścią Master Molda. Robot wyczuwając wtargnięcie do swego oprogramowania zaczyna ostrzeliwać telepatkę. Rogue absorbuje moc nieprzytomenrgo Colossusa i w metalowym pancerzu wznosi się wysoko w górę. Na straży Piotra pozostaje Dazzler, która wyciąga z kieszeni Siege Perilous. Patrzy się weń, czując jak znowu krwawią jej ręce. Po raz kolejny widzi w kamieniu swoją śmierć.


Rogue spada z orbity ziemskiej wprost na Master Molda, kórego siła uderzenia rozbija na kawałki. Sprawia to, że kontrolę odzyskuje Nimrod, który zaczyna się odbudowywać, dokonując inwazji układów Master Molda. Widząc to Dazzler rzuca Siege Perilous, który powiększa się i tuż za robotem otwiera się brama, czy też portal międzywymiarowy, jak wynika ze skanu Nimroda. Rogue rzuca się aby wepchnąć głowę Master Molda do Siege, lecz ten łąpie ją przytwierdzając do siebie metalowymi mackami. Nimrod i Master Mold kontynuują dialog wewnętrzny. Icha analiza wskazuje, ze skoro mogą dostrzec X-Men, którzy nie żyją, to albo oba roboty są martwe, albo też łacząc się zmutowały. Oznacza to ich zdaniem, że nie są już maszynami, bowiem stały się czymś innym. Czymś większym. Nimrod przekonuje Master Molda, że skoro jest teraz mutantem, to zgodnie ze swą podstawową dyrektywą powinien siebie sam zniszczyć. Tymczasem Dazzler chcąc uwolnić Rogue strzela laserem, co powoduje eksplozję, po której Rogue zostaje wciągnięta w ślad za Nimrodem/Master Moldem/Jamiem do Siege Perilous. Znika w nim bez żadnego śladu...


Na pogrzebie Sharon Kelly Tessa przekazuje Shawowi informację o zniszczeniu robota, a także braku jakichkolwiek zdjęć czy fotografii mogących zidentyfikować walczących z nim mutantów. Do Shawa podchodzi Kelly, mówiąc że śmierć jego żony otworzyła mu oczy. Rozkazuje Shawowi uruchomić projekt Nimrod. Na monitorach scenę tę obserwują Bonebreaker, Deathstryke i Donald Pierce. Pierce użmiecha się, zastanawiając co się stanie, gdy Kelly dowie się iż Shaw jest mutantem. Nadchodzi godzina rozprawy z X-Men, bowiem Pierce wie, że to właśnie oni walczyli z Master Moldem. Nie wie jednakże, że i on jest pod obserwacją. Niania oznajmia Orphan Makerowi, że czy to się komuś podoba, czy nie, we dwójkę ocalą X-Men!

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #247

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.