Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #97

Uncanny X-Men #97

Uncanny X-Men #97

"My brother, my enemy"

Postacie
Cytat

Xavier: "Jean, please tell Nightcrawler that Tony Stark's image inducer is not a toy. It's to make him look unobtrusive... not like some 1930's movie star."

Streszczenie

Profesora męczą koszmary. Po raz kolejny widzi we śnie wielką bitwę w przestrzeni kosmicznej między dwiema potężnymi flotami. Po jednej ze stron potyczkę udaje się przetrwać tylko niewielkiemu statkowi zwiadowczemu... który wydaje się lecieć w kierunku Ziemi... lecieć do... Xaviera?


Profesor budzi się z krzykiem w środku nocy. Przy filiżance kawy opowiada o wszystkim Dr MacTaggert. Wydaje mu się, że zaczyna popadać w obłęd, a najlepszym wyjściem będą krótkie wakacje.


Następnego dnia, gdzieś w Teksasie, prowadzący od jakiegoś czasu spokojne życie Havok i Polaris, zostają zaatakowani z zaskoczenia przez Czerwonego Eryka.


Trzy dni później Ororo, Colossus, Cyclops, Jean i Kurt żegnają profesora na lotnisku. Chwilę po tym, jak Xavier wsiada na pokład samolotu Havok i Polaris (pod wpływem sił mentalnych Eryka) atakują swoich przyjaciół. Jean pada nieprzytomna, trafiona promieniem Lorny, a Alex rozkazuje X-Men cofnąć się gdyż celem jest jedynie Profesor X. Samolotowi Xaviera udaje się odlecieć jedynie dzięki Nightcrawlerowi, który rzucając się na Havoka zmienia kierunek jego strzału. Zaczyna się bezpardonowa walka między X-Men a Erykiem i zniewoloną przez niego dwójką mutantów. Storm postanawia się zająć w powietrzu Polaris, Kurt i Piotr próbują stawić czoła Erykowi, a Cyclops walczy ze swoim bratem starając się go unieszkodliwić, a przy tym nie zabić. Ororo uderza w Lornę błyskawicą. Widzący to Havok podąża ukochanej na pomoc kończąc nierozstrzygniętą walkę ze Scottem. Chwilę później na plac boju przybywają posiłki w postaci Wolverine'a i Bansheego. Zdając sobie sprawę, że jego szanse są niewielkie, Eryk łapie swoje "marionetki" i ucieka z lotniska. Obserwujący to Cyclops nie jest w stanie oddać strzału do własnego brata. Zdaje sobie jednak sprawę, że przy następnym spotkaniu może nie mieć wyjścia...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.