Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #449

Uncanny X-Men #449

Uncanny X-Men #449

"To Slay a Queen"

Postacie
Cytat

Storm: "Kurt I wanted to tear out her heart!"
Nightcrawler: "But you didn't"
Storm: "This time"

Streszczenie

Viper triumfuje stojąc nad zastrzeloną Sage i cieszy się z dokonanej zemsty. Wówczas cios zadaje jej Marvel Girl, która wściekła powala ją na ziemię. Viper podnosi się i wykorzystując sztuki walki oddaje Rachel pięknym za nadobne. Gdy Marvel Girl leży na ziemi, Viper teleportuje się korzystając ze swego urządzenia na chwilę przed tym gdy dopada ją Bishop. Znika, a dwójka X-Men pochyla się nad martwą Sage. Pojawiają się roboty-żołnierze, najwyraźniej zaprogramowane aby dokonczyć robotę. Lucas zamierza zginąć w walce, lecz wówczas za rękę łapie go Sage. Podnosi się a zdumieni Bishop i Marvel Girls słuchają zmiany w jej głosie. Sage pokazuje androidom odznakę XSE mowiąc aby zaprzestali działań, po czym pozbywa się ze swego ciała kuli Viper. Jak się okazuje androidy to prawdziwy żołnierze, wysłani na ratunek Królowej, a X-Men wcale nie byli w Murderworld. Sage wyłącza induktor obrazu i okazuje się iż od samego początku był to Wolverine. Po tym jak wyczuł zapach Viper w samochodzie, wraz z Sage ułożył ten plan wiedząc iż Viper będzie chciała zemścić się na niej. Jego czynnik samogojący usunął nanity z ciała o dokonał reszty. Pozostało jedynie odnaleźć Królową, lecz Logan wie gdzie należy zacząć.


Kurt i Ororo wydostają się na zapleczu teatru, w którym odbywa się pierwszy światowy zlot Purity, na który przybyła sama Alice Tremaine [miniseria Mekanix]. Nightcrawler stwierdza iż pozbawieni mocy będą musieli zaczekać aż spotkanie dobiegnie końca, bądź spróbować się przekraść, lecz Storm oznajmia iż o to chodziło Viper, a ona nie zamierza czekać. Wychodzi na środek, przypominając iż zebrani nie wiedzą, że oni dwoje pozbawieni są mocy. Po chwili oboje idą środkiem zgromadzenia przerywając wypowiedź Tremaine, a gdy jeden z ludzi rzuca krzesłem Kurt chwyta je ogonem. Uśmiecha się złowieszczo, mówiąc iż skoro przybyli tu w pokoju tak samo powinni się rozstać. Trmaine stwierdza, iż pozbędzie się mutantów z tego świata, a Storm pokazując jej odznakę XSE mówi iż to właśnie oni o niego dbają. Kobieta wykrzykuje iz są potworami, a X-Men wychodzą nie niepokojeni przez nikogo, bowiem nikt z Purity nie decyduje się ich zaatakować z obawy przed resztą X-Men. Na zewnątrz okazuje się, iż oboje odzyskali swe moce, lecz Storm wyjaśnia iż powstrzymała się ostatkiem sił. Pragnęła walki z Tremaine i następnym razem może się już nie opanować.


Viper wkrada się do biura Courtney Ross [ponownie odsyłam do Excalibur v.1 - Kumos]. Courtney czując broń przystawioną do głowy, pyta czy Viper chce posłuchać o tym co dla niej zaplanowała w związku z odtworzeniem Hellfire Club. Ross będzie nową White Queen, zaś Sebastian Shaw znowu będzie grał główne skrzypce.


X-Men spotykają się w wesołym miasteczku z Alastairem Stuartem z WHO. Nagrany głos informuje iż w górmym wagoniku wielkiej karuzeli uwięziona jest nie królowa, lecz jej pokojówka, Ella Thurlough. O świcie wybuchnie bomba umieszczona w wagoniku, jeśli nikt nie zrobi nic głupiego. Jeśli zrobi wybuchnie także przenośna bomba atomowa. Stuart oznajmia, iż rozważono już opcje i zabrania X-Men interweniować, bowiem ryzykują eksplozją nuklearną. Storm ma inne zdanie. Ororo unosi X-Men w górę, na wagonik, gdzie Bishop ogląda ładunki. Są one zabezpieczone przed telekinezą i teleportacją i eksplodują, gdy X-Men spróbują pozbyć się ich w ten sposób. Storm wpada na pomysł. Podczas gdy ona zaczyna obniżać ciśnienie wokół wagonika tworząc powietrzny wir, Marvel Girl zabezpiecza telekinezą Ellę przed zmiażdżeniem. Stuart patrzy z niedowierzaniem na to co się dzieje. Podczas gdy Ororo udaje się wygenerować ciśnienie jak na Jowiszu, Kurt teleportuej Ellę, a w tym samym momencie naładowany Bishop wystrzeliwuje swą energią wagonik w powietrzny wir. Kurt chwyta spadającą Rachel oraz Ororo i bezpiecznie teleportuje je na ziemię. Wysoko w niebiosach następuje eksplozja nuklearna. Później Stuart podchodzi do pijących piwo Logana, Bishopa i Kurta, mówiąc że nie mieli prawa igrać z ludzki życiem w ten sposób. Wolvie pewien jest że bomba i tak by wybuchła, zastanawia się gdzie jest sprawczyni całego zamieszania.


Sebastian Shaw odwiedza Courtney Ross, dziwiąc się iż widzi ją żywą. O ile mu wiadomo Viper miała ją zabić. Ross stwierdza jednak, iż dołączyła ona do nowego Hellfire Club zwiększając jego potęgę. Teraz nikt nie będzie mógł ich powstrzymać, nawet X-Men. Całą trojkę obserwuje przez karabin z lunetą Sage.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #449

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.