Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #320

Uncanny X-Men #320

Uncanny X-Men #320

"The Son Rises In The East"

Postacie
Cytat

Legion: "What does the 'M' stand for, Bishop? 'Moron'? 'Madman'?"

Streszczenie

Izrael, pustynia Negev. X-Men są w trakcie potyczki z Legionem, dzieckiem Gabrielle Haller i Charlesa Xaviera. Iceman z Psylocke chronieni są przed burzą piaskową dzięki lodowemu bunkrowi, co nie pozwala im w żaden sposób pomóc swoim przyjaciołom. Jean walczy z wiatrem za pomocą swojej telekinezy. Bishop nie jest w stanie wchłonąć energii Legiona, aby ją wykorzystać w starciu. Jedyną nadzieją jest Storm i jej zdolności. Nawet one jednak nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla Davida, który wydaje się nawet nie zauważać obecności mutantów. Ororo ma do siebie żal, że X-Men w ogóle zdecydowali się na walkę z tak potężnym przeciwnikiem, jakim jest Legion.


[około godziny wcześniej]

X-Men przylatują do Izraela na prośbę starej przyjaciółki, teraz pani ambasador, Gabrielle Haller. Mutanci zostają wprowadzeni w sytuację rozgrywającą się aktualnie na pustyni. Legion wytworzył ogromną czarną kopułę na środku pustkowia. Wszelkie próby dostania się do środka spełzły na niczym. Żołnierze, czołgi, wszystko co wojsko posłało zostało zniszczone. Gabrielle twierdzi, że Legion nie jest już tym samym zagubionym, rozdartym schizofrenikiem jakim był kiedyś [patrz chociażby Muir Island Saga (polskie X-Men 11-12/94) - dop. viqa]. Po wyjściu ze śpiączki, w której chłopak trwał przez długi czas, David wydaje się wyleczony, a jego umysł zespolony. Jego moce uległy znacznemu rozwinięciu i teraz młody Haller jest w stanie wykonać praktycznie wszystko o czym tylko pomyśli. To wszystko czyni Davida półbogiem.


[aktualnie]

Storm w końcu udaje się przykuć uwagę Legiona. Chłopak kieruje w jej stronę swój promień i nagle, ku zdziwieniu reszty, oboje znikają. Okazuje się, że David przeniósł siebie i Ororo do Kairu, wiele lat w przeszłość. Tego dnia na ulice miasta runął samolot raniąc Storm i zabijając jej matkę. Legion gra na uczuciach kobiety dając jej pozorną szansę na uratowanie matki. Ororo leci w jej kierunku, próbując zmienić przeszłość. W ostatniej chwili David kończy wycieczkę i dwójka mutantów z powrotem jest na Izraelskiej pustyni. Storm jest wściekła na Hallera sądząc, że to, czego przed chwilą doświadczyła było jedynie iluzją. Chłopak jednak poprawia ją twierdząc, iż był to pokaz jego nowych zdolności. Legion jest teraz w stanie dowolnie przemierzać przestrzeń i czas. Haller prosi Storm, aby nie próbowała go powstrzymać, gdyż chce on uczynić wielką przysługę Xavierowi i X-Men zmieniając coś w linii czasu. Bishop podejmuje ostateczną próbę absorbcji mocy Legiona... kończy jednak powalony na ziemię przez przeciwnika. Korzystając z chwili nieuwagi Davida Jean i Iceman uderzają połączonymi siłami, co w końcu przynosi efekt... choć bardzo krótkotrwały bo chwilę później Legion znów stoi o własnych siłach. Psylocke i Storm zastanawiają się nad tym, co przed chwilą powiedział młody Haller. Ororo próbuje rozwikłać zagadkę Davida i uświadomić sobie cel działania chłopaka.


[jakieś pół godziny wcześniej]

Blackbird z X-Men na pokładzie właśnie dostaje się do wnętrza kopuły wytworzonej przez Legiona. Zaraz po przekroczeniu granicy statek zaczyna gwałtownie tracić moc i mutantom pozostaje jedynie wiara w technologię Shi'Ar, którą mają na pokładzie. Nagle ich lot stabilizuje się, okazuje się bowiem, że zostali pochwyceni w wiązkę telekinetyczną Hallera, a chwilę później... Blackbird znika. X-Men unoszą się w powietrzu, a na ich 'powitanie' wychodzi David. Chłopak zapewnia, że statek jest bezpiecznie 'zaparkowany'. Jean stara się przemówić synowi Xaviera do rozsądku twierdząc, że nie jest on jeszcze na tyle uleczony, na ile mu się wydaje. Do Legiona nie trafiają jednak słowa Phoenix. Mutant oznajmia, iż w końcu jest pojedynczą osobą, z pojedynczą wizją... i mocą, która pozwoli mu dowieść miłości, jaką darzy swego ojca. David niejasno mówi o marzeniu Xaviera i o tym, że żadna wizja, nawet najpiękniejsza, nie zawsze może być nienaruszalna i pewna... chyba, że ktoś "umocni jej fundamenty".


[aktualnie]

"Umocni jej fundamenty" - dopiero po przypomnieniu sobie tego stwierdzenia Storm uświadamia sobie, co zamierza zrobić Legion. Chłopak chce cofnąć się w czasie, aby w jakiś sposób odmienic marzenie Xaviera. Podczas gdy David zaczął już proces 'skoku', Ororo rozkazuje Psylocke, aby 'podłączyła' się za pomocą swego psycho-noża z Bishopem, który nadal był związany wchłoniętą energią z Legionem. Teraz, w momencie gdy Haller dokona skoku w czasie, pociągnie za sobą Bishopa, za nim Psylocke, a za nią wszystkich, którzy mają z nią aktualnie fizyczny kontakt. Trzymający się za ręce X-Men są właśnie zasysani przez dziurę czasową, która wchłania wszystkich... poza Jean. Phoenix przez cały czas była telekinetycznie zakotwiczona w ziemi, co pozwalało jej radzić sobie z burzą piaskową. Ta akcja totalnie ją wycieńczyła i zostaje jej siły jedynie aby porozumieć się z Profesorem i przekazać wiadomość, że wszyscy poza nią zostali zabrani przez Legiona w przeszłość.

W pałacu orbitującym nad stolicą Shi'Ar - Chandilar - cesarzowa Lilandra po raz pierwszy od tygodni, kiedy to musiała rozstać się ze swym ukochanym, śpi spokojnie. Jej odpoczynek zostaje przerwany przez nagły atak, którego pierwszą ofiarą staje się Gladiator - osobisty ochroniarz cesarzowej. Do jej sypialni wdziera się Jahf. Strażnik kryształu M'Kraan przeprasza za zamieszanie, którego dokonał, jednakże sprawa z którą przychodzi nie może zwlekać ani na chwilę, a z pewnością kilka ich zajęłoby uzyskanie zgody Gladiatora na widzenie z Lilandrą. Jahf oznajmia, że wkrótce prawdopodobnie będzie zwolniony ze swego obowiązku czuwania nad kryształem - nexusem wymiarów - gdyż nadchodzi "koniec wszystkiego"...

Autor: viq

Galeria numeru

Uncanny X-Men #320

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.