Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #159

Uncanny X-Men #159

Uncanny X-Men #159

"Night Screams"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "We can't match his raw power, Wolverine. But there are other ways to defeat him."
Wolverine: "I've seen the movies Elf. I know what to do."

Streszczenie

X-Men i nieznana im czarnoskóra dziewczyna są równie zaskoczeni zastając się nawzajem w mieszkaniu Misty Knight. Po chwili konfuzji kobieta przedstawia się mutantom jako Harmony Young - nowa współlokatorka Knight. Kitty rozpoznaje w niej czołową topmodelkę Nowego Jorku. Ororo wyjaśnia, że chcą skorzystać na pewien czas z gościny Misty. Dzięki szarmanckiemu jak zawsze Nightcrawlerowi lody zostają przełamane i Harmony zaprasza X-Men, aby się rozgościli w oczekiwaniu na pannę Knight. Logan przypomina Sprite, że jest umówiona ze swoimi rodzicami i radzi jej zamienić kostium na jakieś mniej rzucające się w oczy ubranie. Harmony pożycza dziewczynie i odprowadzającej ją Storm kilka swoich strojów i wkrótce obie wychodzą.


Nowy Meksyk, okolice domu Alexa Summersa i Lorny Dane. Cyclops i Havok przechadzają się po pustyni, rozmawiając o chorobie profesora Xaviera i niedawno odzyskanym ojcu. Po małej próbie swoich mocy wracają do domu, gdzie Polaris przygotowuje kolację. Scott pyta siedzącego przy stole Corsaira, czy planuje pozostać na Ziemi. Christopher mówi, że przynajmniej na pewien czas, jednak nie czuje się już tutaj jak w domu. Cyclops pyta, czy chciałby żeby wyruszyli z nim w kosmos. Corsair oświadcza, że w tej chwili sam nie wie.


W mieszkaniu Harmony Kurt odbiera telefon od Kitty, która chce się upewnić, czy Storm już wróciła. Nightcrawler pyta, czy nie ma jej z nią. Sprite oznajmia, że Ororo wyszła przed godziną. Nikt nie wie, że w tej chwili leży w jednym z zaułków ze śladami ugryzień na szyi.


Ambulans przywozi przypadkowo odnalezioną Ororo do jednego ze szpitali. Mimo, że krwotok ustał, straciła bardzo dużo krwi. W jej portfelu lekarze odnajdują adres i wkrótce do szpitala przybywają Wolverine i Colossus. Lekarka oznajmia im, że ich przyjaciółka żyje i przed chwilą odzyskała przytomność. Obrażenia były lżejsze niż wyglądały. Policja podejrzewa atak szaleńca, gdyż nie została obrabowana ani zgwałcona. Sama poszkodowana podobno nie pamięta ataku. Okazuje się też, że nie można przeprowadzić transfuzji krwi, gdyż lekarze nie potrafią określić jej grupy. Choć życiu Ororo nic nie zagraża, doktor proponuje zatrzymać ją kilka dni na obserwacji. Kiedy jednak wchodzą do jej sali, Storm wita ich chodząc już o własnych siłach. Oznajmia, że nie musi już przebywać w szpitalu i żąda natychmiastowego wypisu. Lekarka niechętnie zgadza się. Tymczasem Ororo spogląda w okno i wydaje się jej, że dostrzega świecące w ciemności oczy.


W mieszkaniu Misty przyjaciele kładą osłabioną przyjaciółkę do łóżka i wychodzą. Storm przewraca się długo, nie mogąc zasnąć. Czyjś słodki, podniecający głos woła w jej myślach i w końcu nie może się oprzeć. Modląc się, by był to sen, podchodzi do okna i otwiera je, zapraszając gościa do środka. I całkowicie zatraca się w nieludzkiej rozkoszy.


Następnego ranka Kitty wesoło wraca do apartamentu Misty i zastaje pogrążonych w smutku przyjaciół. Logan wyjaśnia jej, że Storm została zaatakowana ubiegłej nocy i jej stan się pogarsza. Sprite wchodzi do pokoju przyjaciółki, gdzie zastaje szczelnie zaciągnięte zasłony. Gdy je odciąga, Ororo słabym głosem mówi, że światło sprawia jej ból. Kitty z przerażeniem spogląda na postarzałą o całe lata twarz przyjaciółki. Zauważa na jej szyi jedwabną apaszkę ze stylizowaną literą D. Storm wyjaśnia, że to podarunek od adoratora. Pełna podejrzeń Kitty pochyla się nad nią, odsłaniając zawieszoną na szyi Gwiazdę Dawida. Widok religijnego symbolu sprawia Ororo jeszcze większy ból i ta wściekle każe dziewczynie wyjść. Sprite wybiega z płaczem z mieszkania.


Kolejna noc i Storm znów otwiera okno swemu kochankowi. Jest nim czarnowłosy mężczyzna w stroju arystokraty - sam hrabia Drakula. Wampir pyta ją, czy chce połączyć się z nim na wieki jako jego narzeczona. Opętana Ororo zgadza się. Drakula przygotowuje się do wbicia kłów w jej szyję, kiedy ze ściany wyskakuje Sprite, dzierżąca krzyż. Na widok symbolu hrabia cofa się odruchowo, ale potem wybucha śmiechem. Żeby znak religijny zadziałał na niego, Kitty musiałaby w niego wierzyć, tymczasem jest Żydówką. Wampir chwyta ją za szyję, nie zauważając Gwiazdy Dawida i ucieka z okropnie poparzoną ręką. Storm uderza Kitty i zabraniając jej podążać za sobą, rusza za zmienionym w nietoperza hrabią. Do pokoju wpadają zaalarmowani hałasem Logan, Peter i Kurt. Zapłakana dziewczyna wyjaśnia im, co zaszło. Choć nie do końca przekonany do historii o wampirze, Wolverine zgadza się poprowadzić ich za zapachem Storm.


Później, czwórka mutantów zbliża się do położonego w Central Parku zabytkowego zamku. Nagle przed nimi pojawia się znikąd Drakula i oświadcza, że podążając za nim ściągnęli na siebie zgubę. Na jego rozkaz do ataku ruszają potworne szczury i dzikie psy. Z łatwością odpiera też atak Nightcrawlera. Wolverine i Colossus unieszkodliwiają zwierzęta. Kiedy jednak próbują zastosować technikę "fastball special" na hrabi, wampir znika zanim sięgają go pazury Logana. Pojawia się przed Rasputinem i z łatwością zatrzymuje jego cios. Sam rzuca Kolosem w dal jak piłką. Wolverine próbuje powstrzymać hrabiego krzyżując pazury, ale ten wyśmiewa go. Jako ateista nie może mu nic zrobić. W odpowiedzi Nightcrawler formuje swój krzyż z patyków i hrabia zwija się z bólu. Zdołuje jednak wykonać gest ręką i kulisty piorun zaczyna gonić rozpaczliwie teleportującego się Kurta.


Kitty przekrada się ostrożnie do zamkowych piwnic. Tam odnajduje zamkniętą trumnę. Podchodzi do niej opornie, gotowa jednak wbić kołek w serce Storm. Ku swojej uldze po odsunięciu wieka odkrywa, iż trumna jest pusta. Polewa ją wodą święconą, by stała się bezużyteczna dla nieumarłego właściciela. Nagle otrzymuje od tyłu potężny cios. Posiadająca już wykształcone kły Ororo wita ją w swoim nowym domu. Dziewczyna drżącymi rękami chwyta kołek i prosi szczerzącą zęby przyjaciółkę, by walczyła z tym, co ją ogarnia. Ororo postępuje w jej kierunku. Kitty rzuca drewno i mówi, żeby wzięła jej życie jeśli nie potrafi opanować swej żądzy krwi.


Przed zamkiem Nightcrawler postanawia poświęcić siebie by zgładzić Drakulę. Teleportuje się w jego pobliże i pozwala piorunowi uderzyć. Niestety, gdy dym się rozwiewa, hrabia stoi nad bezwładnymi ciałami trójki X-Men. Storm ląduje przy nim i pyta, co zamierza dalej. Wampir oznajmia, że za chwilę zabije mutantów. Ororo podrywa się w powietrze i uderza w zaskoczonego kochanka potężną błyskawicą. Hrabia zmienia się w wielkiego nietoperza i zaczyna uciekać. Krzyczy do goniącej go Ororo, że choć się zbuntowała, i tak nie zdoła się uwolnić od wampiryzmu, który jej przekazał. Storm wytrąca go z równowagi potężnym prądem powietrznym i oboje wpadają przez okno do położonej w Central Parku restauracji. Drakula powala kobietę ciosem swych pazurów i każe jej klęknąć przed sobą. Ich więź ciągle działa i Ororo mimo wyraźnego oporu wypełnia rozkaz. Hrabia przygotowuje się do przegryzienia jej szyi, co przy jej zgodzie pogrąży ją ostatecznie w klątwie. Jednak siła woli Storm bierze górę i kobieta odmawia przyjęcia 'daru'. Wściekły z powodu jej oporu wampir chwyta jedną z uciekających w panice klientek restauracji i, grożąc jej zabiciem, każe Ororo poddać się jego woli. Storm rzuca trzymany w ręce kołek, oświadcza jednak, że nigdy nikogo nie zabije i zemści się na nim, choćby miało to trwać wieki. Nigdy nie zdoła jej zniewolić. Jej postawa wzbudza podziw hrabiego. Puszcza kobietę i składa Storm ukłon. Od pierwszej chwili wzbudzała jego fascynację, ale skoro nie jest w stanie jej złamać, nie będzie jej przymuszał. Nie chce by byli wrogami. Przybiera postać nietoperza i odlatuje w dal, wołając, żeby nie próbowali go odnaleźć, gdyż bez jego zgody nigdy im się to nie uda.


Storm powraca do oczekujących w Greenwich Village przyjaciół. Ku ich radości wszelkie oznaki wampiryzmu zniknęły. Ororo dziękuje Kitty. Gdyby nie jej reakcja, nie udałoby się jej przełamać kontroli hrabiego. W mieszkaniu witają ją przybyłe właśnie Misty i Coleen Wing. Radosną atmosferę przerywa telefon od Moiry Mc Taggert. Stan profesora Xaviera się pogorszył.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #159

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.