Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #242

Uncanny X-Men #242

Uncanny X-Men #242

"Burn!"

Postacie
Cytat

Storm: "I saw you go to your death"
Marvel Girl: "And I saw you die in Dallas. I guess that makes us even"

Streszczenie

Logan całuje głęboko Jean, a na wprost siebie stają X-Factor i X-Men, prowadzeni przez Cyclopsa i Storm. Obie grupy są w ciężkim szoku, którym dla jednej jest ujrzenie zmarchwystałej Jean Grey, a dla drugiej żywych mutantów kórzy zginęli w Dallas. Scott rzuca wściekłym głosem do Logana, aby puścił Jean, ta zaś odtrąca Wolviego telekinetycznie. Spogląda na X-Men z obawą, czując że są pod wpływem tej samej siły, co demony i mówi do Storm i Cyclopsa aby kontrolowali swoje grupy. Zbyt późno. Gdy Iceman i Beast usiłują odebrać z rąk Madelyne Nathana, ta wzywa pomocy, a Havok atakuje X-Factor, których zna jako łowców mutantów. Logan uśmiecha się, oznajmiając iż Jean spodobał się jego pocałunek, co irytuje Dark Angela. Kiedy Wolverine rzuca się na niego zostaje zasypany piórami. Neurotoksyna obezwładnia Wolviego, a Dark Angel odpycha jego bezwładne ciało. Teraz dopada go Rogue i całuje w usta, dostrzegając w tej samej chwili płonący w nim gniew i ból zadany przez Apocalypse'a. Okazuje się, że moc Rogue nie działa na Warrena i Scott ogłusza kobietę salwą optyczną. Warrena cieszy to, co się z nią stało, a Bobby przypomina mu, że uwolnił się już spod wpływu Apocalypse'a i powinno przestać bawić go zadawanie innym cierpienia. Zaczyna przy tym zamrażać X-Men, lecz Havok niweczy jego wysiłki topiąc lód. Dazzler znajduje się po kostki w wodzie, co złości ją, ponieważ niszczy jej fryzurę. Nagle przewraca ją Longshot, a jego oko płonie diabelską czerwienią. Zaczynają się całować. Tymczasem Scott wyciąga z wody Madelyne, która trzymając w objęciach Nathana oskarża swego męża, iż ją porzucił. Pojawia się Alex, kóry nakazuje bratu zostawić kobietę w spokoju. Kłótnię pomiędzy nimi przerywa pojawienie się N'astirha, który powala obu mutantów swym skrzydłem. Marvel Girl zostaje tymczasem znowu zaatakowana przez własnych rodziców zmienionych w demony, a Madelyne śmiejąc się oznajmia jej że teraz będzie musiała ich zabić. Walce przyglądają się opętani Dazzler i Longshot, z lekceważeniem stwierdzając że nie jest to wyzwanie dla nich, w związku z czym nie zamierzają pomóc.

Tymczasem po Madelyne przybywa diabelski powóz. Karocą zaprzężoną w rumaki piekieł powozi N'astirh. Madelyne zwracając się do Scotta pyta co wybierze: ocalenie swej żony, czy ocalenie Jean Grey? Cyclops niewiele myśląc strzela do demonów atakujących Marvel Girl. W tym czasie Madelyne i Nathan odjeżdżają, a N'astirh oznajmia że decyzja Scotta przypieczętowała właśnie ostatecznie los jego żony i świata. Powozu czepia się Havok.


Scott podnosi Jean, która płacze, mysląc o swych rodzicach. Spogląda na resztę X-Factor walczących z opanowanymi przez demoniczne siły pozostałymi mutantami i mówi, że nadeszła pora pokazania, co naprawdę oznacza bycie X-Men.


Tymczasem powóz dociera do przemienionego już całkowicie Empire State Building. Goblin Queen wysiadając widzi Havoka, który oznajmia, iż udowodni jej że jako jedyny z Summersów dotrzymuje swych obietnic. Razem wchodzą do budynku; Alex już jako Goblin Prince, a paszcza przemienionego wieżowca się zamyka. Widzi to Colossus przybywający z Times Square. Głos N'astirha informuje go, że tej dwójki nie ocali, tak jak udało mu się to z Ilyaną. Piotr nie przejmując się tymi słowami zamierza zemścić się na demonie za to, co uczynił jego siostrze. Zaczyna wspinać się na Empire State.


W Central Parku trwa walka pomiędzy X-Men i X-Factor. Iceman trafia Longshota śnieżką, a chwilę później musi osłaniać się przed jego ostrzami. Beast i Rogue obrzucają się głazami. Trwa ogólne zamieszanie, potęgowane przez coraz bardziej opętanych X-Men. Dazzler i Longshot trzymają Cyclopsa, a Logan zmierza zaatakować Icemana, który usiłuje go zamrozić, kiedy na Wolviego spada Dark Angel. Rozpoczyna się pojedynek, w którym ostre skrzydła i pazury tną okoliczne drzewa.


Nad Central Parkiem unosi się Storm, którą uderza nagłe podobieństwo pomiędzy zmienionym Empire State a górą Forge'a z pararelnego świata. Gorączkowo zastanawia się, czy budynek nie zmienia się w most łączący wymiary. I rzeczywiście, N'astirh przypomina Goblin Queen o tym, że ma stworzyć wieczne połączenie pomiędzy Ziemią a Limbo. Ta pstryka palcami i na szczycie pojawia się świątynia demonów, a w niej ołtarz, na ktorym zostanie złożona ofiara. Goblin Queen bierze Nathana, krew ze swej krwi, którego życie zamierza poświęcić. Wyczuwa to znajdująca się w Central Parku Marvel Girl, która alarmuje Scotta. Goblin Queen stojąc obok demonicznych Greyów oznajmia N'astirhowi, że chce duszy Jean.


Walczące Rogue i Marvel Girl rozdziela porywisty wiatr, unosząc Jean w górę. Zawisa przed Storm i obie kobiety patrzą na siebie, chcąc się przekonać czy mają do czynienia ze sobą. Rozmowę dwóch dawnych przyjaciółek przerywa przybycie N'astirha, który zamierza zabić Jean, jak rozkazała mu Goblin Queen. W zmienionej transmodalnej postaci okazuje się odporny na pioruny, telekinezę, a nawet pióra Dark Angela, które przechodzą przez demona na wylot trafiając Ororo. Kobieta spada w dół, a za nią rzuca się Marvel Girl, którą z kolei goni N'astirh, pragnąc jej dotknąć, zarazić wirusem i poddać swej władzy. Sprzed paszczy demona ratuje obie kobiety Rogue, rzucając je Dark Angelowi. Sama chwyta N'astirha, wysysając jego moc. Jest odporna na działanie wirusa, bowiem kiedyś walczyła z ojcem Warlocka, Magusem i wykształciła antyciała, które teraz odbiorą demonowi jego nową moc. N'astirh wpada w panikę.


Goblin Queen i Prince obserwują walkę, a za ich plecami pojawia się Colossus, który właśnie wspiął się na szczyt budynku. Havok wyrzuca go w powietrze strzałem plazmy. Na szczęście widzi to Iceman, który zaczyna tworzyć lodowy most, na który spada Piotr i ześlizguje się trafiając wprost w N'astirha. Ten zostaje zraniony przez stalowy pancerz i wycofuje się. X-Men i X-Factor znowu zostają sami. Wiedzą już, że prawdziwym wrogiem jest N'astirh, który omamił Madelyne. Psylocke przekazuje wiedzę Rogue i Colossusa na temat transmodalnego wirusa pozostałym drogą telepatyczną, a Marvel Girl omal nie zaczyna płakać czując jak wypełnia ją utracona moc telepatii. Po chwili Beast wpada na pomysł pokonania demona. Jean wypycha telekinezą Colossusa w górę, Cyclops popycha go swym promieniem, a huraganowy wiatr Storm nadaje mu rozpędu. Jednocześnie Dark Angel wykonuje fastball special rzucając Wolverinem.


Colossus ląduje na wystepie obok Goblin Queen i jej księcia oraz demona, niestety chwyta go ściana która ożyła. Posągi zaczynaja przeżerać jego ciało kwasem. Na szczęście Logan zadaje cios N'astirhowi, a niesiona przez Dark Angela Dazzler strałami laserów uwalnia Piotra. Trzymany przez Storm Iceman zamraża demona, zmieniając czubek Empire State w górę lodową. N'astirh wykrzykuje spod lodu, że zimno sprawilo iż jego transmodalny układ zaczął działać jeszcze sprawniej. W tym momencie wszyscy mutanci atakują góre lodową, podnosząc i obniżając jednocześnie temperaturę. Uwolniony N'astirh jest przeładowany energią i zamierza zabić wszystkich mutantów, wówczas jednak Strom trafia go piorunem co ostatecznie przeciąża system demona. Dochodzi do eksplozji, w wyniku której demon rozpada się na strzępy.


N'astirh nie żyje, co sprawia że Cyclops wyrzuca Strom, iż ich celem miało być jedynie powstrzymanie demona, a nie jego zabicie. Ororo oznajmia jednak Scottowi, że X-Men się zmienili tak jak i swiat wokół nich. Wszystkich zastanawia dlaczego po pokonaniu demona Empire State i całe miasto nadal pozostaje pod wpływem złych mocy. Odpowiedź jest prosta: to sprawka Goblin Queen, która właśnie schwytała Marvel Girl i wraz z Goblin Prince'm, Greyami i Nathanem oczekuje na ruch X-Men i X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #242

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.