Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #296

Uncanny X-Men #296

Uncanny X-Men #296

"Crescendo"

Postacie
Cytat

Archangel: "He (Apocalypse) may be the only Charles' hope"

Streszczenie

Marvel Girl leży nieprzytomna w ramionach zrozpaczonego Cyclopsa, który nie ma pojęcia co Stryfe jej uczynił. Okazuje się jednak że był to tylko podstęp, aby osłabić czujność nadciągających Tuska i Barrage, którzy zostają wyeliminowani promieniem Scotta. Cyclops i Marvel Girl rzucają się do dalszej ucieczki po położonej w nieznanym miejscu bazy Stryfe'a. Za kolejnym załomem korytarza natrafiają na przepaść i atakującego ich Harddrive'a. Jean zaczepia telekinetyczną kotwicę po drugiej stronie przepaści i obydwoje nad nią przelatują uciekając spod ostrzału. Ucieczkę obserwuje na ekranach Stryfe wyjaśniając Zero iż pozwolił aby Cyclops i Marvel Girl podjęli próbę ucieczki. Są bardzo łatwo przewidywalni i to ich na końcu zniszczy.


W rezydencji Hank mówi Lornie iż operacja na Xavierze nie powiodła się, bowiem wirus zasymilował się zbyt mocno z jego organizmem. Teraz pozostała jedynie nadzieja. Kontaktuje się z nimi Moira informując iż udało się jej wreszcie złamać technoorganiczny kod wirusa. Nie jest jednak zadowolona, bowiem okazuje się iż Stryfe pozostawił im w nim wiadomość: jesteście mądrzy lecz ja bardziej. Hank wścieka się widząc te słowa na ekranie, bowiem pracuje nad technowirusem nieprzerwanie od wielu godzin i dopada go zmęczenie i frustracja z braku sukcesów. Lorna stwierdza, iż cała nadzieja teraz w Cable'a, Bishopie i Wolverinie którzy usiłują ustalić lokalizację bazy Stryfe'a.


Na Graymalkin Cable proponuje swym gościom kawę, ci jednak są zbyt zajęci bowiem od wielu godzin usiłują rozwiązać zagadkę Stryfe'a. Bishop nie może pojąć, co łączy zamach na Xaviera, porwanie Scotta i Jean, udział w tym wszystkim Mr Sinistera i Apocalypse'a ze Stryfe'm. Stryfe prowadzi zemstę, lecz przeciwko komu i za co? Tego dwóch X-Men nie może zrozumieć. Cable choć zdaje się znać odpowiedź, milczy.


Scott i Jean biegną korytarzami bazy Stryfe'a, zastanawiając się jak to możliwe aby winił ich on za coś co zdarzyło sę w przeszłości, skoro wydaje się o ćwierć wieku od nich starszy. Nie mogą zrozumieć co mogło być motywem ich porwania. Nagle dostrzegają połączonego z maszyną niemowlaka.


W rezydencji Apocalypse zregenerował się już na tyle po walce ze Stryfe'm iż można z nim podjąć rozmowy. Havok i Storm gotowi w każdej chwili do zadania ciosu, zapytują co En Sabah Nur ma do zaoferowania. Apocalypse informuje iż moż ocalić życie Xaviera i pomóc im w walce ze Stryfe'm, a prawdę mówiąć skoro połowa z nich jest już w ten czy inny sposób wyłączona z walki po bitwie z MLF, nie mają raczej wielkiego wyboru. Cannonball nie dowierza jednak, aby En Sabah Nur mógł ocalić życie Xaviera. Słowa Apocalypse'a niespodziewanie potwierdza Warren, wskazując iż skoro jego skrzydła są dziełem technoorganicznej technologii tak jak był nią wirus który zainfekował Nathana Summersa [X-Factor #68], to En Sabah Nur może być ich jedyną szansą. Ororo oznajmia, że skoro Warren mu ufa to nie mają innego wyjścia. Prowadzą Apocalypse'a do Xaviera, a mutant zapytuje Warrena co się stało iż zmienił zdanie i nie chce go już zabić. Archangel zapewnia iż uczyni to w stosownym czasie.


Bishop stwierdza iż na miejscu Stryfe'a najlepiej byłoby ukryć się w miejscu gdzie nikt nie próbowałby go szukać. Na przykład w jednej z baz wroga. Po chwili Profesor zaczyna skanowanie Ziemi i znanych mu baz Apocalypse'a.


Scott przygląda się dziecku, które bardzo przypomina mu jego syna. Pojawia się hologram Stryfe'a oznajmiając iż niemowlę powiązane jest technologicznie z całym kompleksem oraz z nim. Wystarczy zabić dziecko, aby rozwiązać wszystkie swe problemy. Mają 30 sekund na podjęcie decyzji. Stryfe jest pewny iż zabiją niemowlaka, bowiem jak wyjaśnia Zero zdarzyło się to już wcześniej. Scott i Jean usiłują uratować dziecko, więc atakują ich Mroczni Jeźdźcy. Stryfe wykrzykuje aby ocalili swe życie i siebie, zabijając niemowlaka, lecz niespodziewanie ci zaczynają walczyć w obronie dziecka. Stryfe patrzy na to z niedowierzaniem, bowiem całe swe życie sądził iż popełnili oni zbrodnię na jego osobie, a teraz nie jest już tego taki pewien. Wybuchy sprawiają że Cyclops i Marvel Girl skaczą w przepaść, gdzie Scott promieniem przebija się przez ścianę. Wówczas oboje zostają gwałtownie wyssani na zewnatrz bazy.


Skan Profesora niczego nie wykazuje, lecz nagle dla Logana wszystko staje się jasne. Stryfe'a nie ma na Ziemi, ukrywa się na księżycu w miejscu śmierci Phoenix i ostatniego pojedynku X-Factor z Apocalypse'm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #296

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.