Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #146

Uncanny X-Men #146

Uncanny X-Men #146

"Murderworld"

Postacie
Cytat

Iceman, myśląc o Polaris: "I used to be in ove with the lady. I still am. A part of me always will be. But I've finally accepted that her heart belongs to Alex Summers."

Streszczenie

Stojąc na tarasie swego zamku, Dr Doom obserwuje trwającą burzę. Ten potężny sztorm rozpętał się zupełnie niespodziewanie, pomimo zapowiadanej ładnej pogody. Dyktator zastanawia się, czy ma z tym coś wspólnego uwięziona przez niego Storm. Doom każe towarzyszącej mu mutantce przynieść wino dla niego i Arcade'a. Spogląda na swego gościa, radząc mu, żeby oswoił się z porażką X-Men. Rudzielec przyznaje, że nie spodziewał się, iż jego czempioni tak łatwo polegną. Przypomina jednak dyktatorowi, jak często on ponosił porażki z rąk Fantastic Four. Gospodarz mówi, że zaczepność Arcade'a bawi go i tylko dlatego pozwala mu żyć. Pokazuje mu, co zrobił z pojmanymi mutantami. Postanowił sprawdzić ich umiejętności, umieszczając ich w specjalnych więzieniach. Z każdego można się uwolnić, ale wymaga to pomysłowego użycia mocy a każdy błąd jest śmiertelny. Nightcrawler zamknięty jest w metalowym sześcianie bez okien. Nie może teleportować się na ślepo, gdyż ryzykuje materializację w stałym obiekcie i śmierć. Colossus znajduje się na skale, otoczonej wirującą wodą. Jej siła powoli kruszy kamień a spadające do wody odłamki są niszczone przez lasery. Jeśli Peter zeskoczy, czeka go ten sam los.


Wolverine unosi się w pozbawionym grawitacji pomieszczeniu o nieregularnych ścianach z wzorem szachownicy. Każdy ruch powoduje porażenie jego mózgu serią impulsów świetlnych. Kiedy dotyka jednej ze ścian, uwolniona energia zaczyna rzucać nim jak piłką po całym pomieszczeniu.


Angel siedzi na drążku w czymś w rodzaju wielkiej klatki dla ptaków Gdy próbuje odlecieć, seria strzałów z laserów zmusza go do nadludzkich akrobacji. Warren wraca na drążek i zastanawia się, jak uciec z pułapki.


Storm przynosi dwójce złoczyńców wino. Arcade pyta Dooma, jak zdołał nagiąć ją do swej woli. Dyktator zdejmuje jej "twarz", osłaniając obwody androida. Prawdziwa Ororo nadal jest posągiem z organicznego chromu i Doom oznajmia, że pozostanie tak na zawsze, jako jego trofeum. Nie wie, że choć świadomość Storm jest nieaktywna, jej podświadomość działa i zdaje sobie sprawę, że jej najgorszy koszmar potęgowany przez klaustrofobię stał się faktem. Reagując na jej emocje, burza nasila się coraz bardziej. Choć jej centrum znajduje się nad zamkiem Dooma, zasięg jest o wiele większy. Pioruny trafiają także w wysepkę w Trójkącie Bermudzkim, na której uwięzieni są Cyclops i Lee Forrester. Jeden z nich uderza tuż nad ich kryjówką. Oboje tracą równowagę a Scottowi spada opaska. Niekontrolowany strzał na szczęście trafia gdzieś w morze. Lee zawiązuje mu ponownie oczy i obiecuje wysłuchać wyjaśnień, ale dopiero po zakończeniu burzy, jeśli oczywiście dożyją do tego momentu.


Samolot z Havokiem, Polaris, Icemanem i Banshee na pokładzie ląduje w pobliżu lunaparku, gdzie jakiś czas temu Arcade uwolnił X-Men ze swojej bazy [Uncanny X-Men #124]. Lorna magnetycznie ustala położenie pod ziemią właściwego Zabójczego Świata - pod pobliskim wysypiskiem śmieci. Havok używa swej mocy niczym świdra, drążąc w ziemi tunel w kierunku kompleksu. Pozostali podążają za nim. Wkrótce docierają do metalowej ściany. Za nią kryje się kwatera Arcade'a. By dezaktywować alarmy, Polaris magnetycznie przepala wszystkie obwody w obrębie bazy. Wszyscy wchodzą do środka. Wita ich hologram Miss Locke, która zaprasza do zabawy w Zabójczym Świecie, dodając, że sztuczka z przepaleniem obwodów nie udała się. Pod mutantami otwierają się dziury w podłodze i cała czwórka wpada do tuneli, identycznie jak podczas ostatniej walki z Arcade [UXM #123-124].


W pokoju kontrolnym Chambers informuje Locke, że osłony awaryjnego zasilania nie wytrzymają kolejnego ataku. Kobieta uspokaja go, że nie będą już potrzebne. Spogląda na uwięzionych w paczkach zakładników, bawiąc się pistoletem. Oznajmia im, że na razie są jej potrzebni, ale zginą w odwecie za ten atak.


Havok wpada do myśliwca kosmicznego-zabawki i startuje w rejs. Nadlatujące samolociki ostrzeliwują go, a im więcej ich niszczy, tym więcej ich przybywa. Po chwili dociera do 'bossa' - wielkiego krążownika.


Iceman ląduje na wielkiej tafli lodu. Z jednego z wejść biegnie na niego horda robotów z kijami hokejowymi. Zatrzymuje ich lodowym murem, ale połączony ciężar powoduje załamanie się części tafli. Bobby odkrywa, że pod spodem jest jezioro pełne kwasu. Nadciągają kolejne roboty a na dodatek włączają się osadzone w ścianach grzejniki, przyśpieszając topnienie tafli.


Polaris odzyskuje przytomność na karuzeli konikowej. Kilka siedzeń dalej zauważa Ilianę, jednak kiedy rusza w jej kierunku, z tyłu atakują ją zabawkowe konie. Lorna niszczy je magnetycznie i podchodzi do dziewczynki. Ta okazuje się kolejnym robotem i strzela do niej.


Banshee odnajduje się na ulicy westernowego miasteczka. Na drodze stoi robot-rewolwerowiec, wzywający go do pojedynku. Pistolet Seana jest szybszy niż androida, ale kolejne strzały rozlegają się z okien. Banshee odpowiada serią i uszkadza jakiś mechanizm. Eksplozja rozsadza ścianę, odsłaniając tor kolejki górskiej. Android-bandyta przywiązuje do niego Moirę McTaggert.


Havok wyskakuje ze swego statku na sekundę przed zderzeniem. Komputery mają go za martwego i nie niepokojony odnajduje wyjście do tunelu służbowego. Tam strzela plazmą do ważnie wyglądającego urządzenia.


W pokoju kontrolnym Chambers wykrywa awarię jednego z sektorów. Rusza by to sprawdzić. Locke każe mu informować ją na bieżąco.


Polaris rozbija na kawałki robota-Ilianę. Karuzela przyspiesza gwałtownie, wytrącając ją z równowagi. Urządzenie osiąga taką prędkość, że urywa się i zaczyna lecieć przez pomieszczenie. W końcu uderza w ścianę i wybucha. Lorna wylatuje ze szczątków, chroniona przez pole magnetyczne. Nieświadomie wlatuje w zasięg neutralizatora mocy i spada w dziurę w podłodze, trafiając do pomieszczenia Icemana. Bobby wytwarza taflę lodu i zmierza w kierunku oszołomionej przyjaciółki. Chwyta ją w locie i zbliża się do ściany. Generując tam temperaturę zera absolutnego czyni ją kruchą i rozbija, otwierając drogę ucieczki.


Chambers ogląda zniszczenia dokonane przez Havoka, kiedy ten zachodzi go od tyłu. Podmuch plazmy o słabej mocy powala przeciwnika.


Banshee niszczy androida i mówi Moirze, że za pomocą mikro-bomb chce wykoleić pociąg, zanim tu dotrze. Ta zabrania mu; w wagoniku są uwięzione Candy i Amanda. Jednocześnie Sean stwierdza, że nie zdąży przeciąć drutu więżącego jego ukochaną. Gdy wagonik zbliża się do nich, sprytnie umieszczona tafla lodu wybija go do góry a Polaris tuż przed kraksą magnetycznie wyciąga uwięzione w nim kobiety. Podczas, gdy Sean dziękuje jej i Bobby'emu, uwolnione zakładniczki uśmiechają się złowrogo. Na szczęście Lorna zauważa co się dzieje i wytwarza pole ochronne na czas. Fałszywe Moira, Amanda i Candy wybuchają.


Miss Locke obserwuje ocalałą od eksplozji trójkę i już przygotowuje kolejną pułapkę, kiedy do pokoju wchodzi Havok. Alex topi jej pistolet i ogłusza ją, kończąc zawody. W krótkim czasie X-Men uwalniają zakładników, zabezpieczają Locke i Chambersa i dezaktywują Zabójczy Świat. Gdy wychodzą na powierzchnię, odkrywają zmianę pogody. Burza coraz bardziej przybiera na sile.


Zamek. Doom stwierdza, że front burzowy pokrył już całe Wschodnie Wybrzeże i rozszerza się. Do rana sztorm osiągnie taką siłę, że będzie odzierał ziemię do gołej skały. Arcade radośnie informuje dyktatora o innym problemie. Nightcrawler właśnie uciekł z zamknięcia.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #146

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.