Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #439

Uncanny X-Men #439

Uncanny X-Men #439

"She Lies With The Angels" - part 3

Postacie
Cytat

Zrujnowana fabryka w pobliżu Cumberland. Chester Cabot mówi szeryfowi, że ciągle nie jest pewny jego wierności sprawie. Pete przypomina mu, że choć mutanci są obywatelami drugiej kategorii, zabijanie ich jest nielegalne. Chester wzrusza tylko ramionami. Szeryf pyta go, po co tu przyjechali. Cabot wyjaśnia, że wziął sobie do serca jego słowa o zagrożeniu ze strony X-Men. W tym miejscu zaopatrzy się w potrzebną do tego broń. Rzeczywiście, jego ludzie poniżej majstrują przy wielkich pancerzach bojowych.

Streszczenie

Dom Cabotów. Julia ogląda lekkie oparzenia swego brata i jest zdumiona, jak można było podnosić panikę z powodu czegoś tak błahego. Nie może uwierzyć, że babka zabrała ją od Josha przez coś takiego. Stara kobieta chce z nią porozmawiać, ale dziewczyna prosi, by ją zostawić samą i trzaska drzwiami swego pokoju. Po chwili rozlega się pukanie i babcia prosi o rozmowę. Tłumiąc łzy Julia mówi jej, że pamiętała każdą chwilę spędzoną z Joshem i, choć w to nie wierzyła, on również pamiętał. I śpiewał tę piosenkę dla niej. Zakochała się w nim tamtego lata i nigdy jej nie przeszło, nawet po tym jak ojciec wysłał ją do szkoły do innego miasta. Jedyna jej prawdziwa miłość wyrosła z drzewa nienawiści do Guthrie'ch. Babka przypomina jej, że ojciec nigdy tego nie zaakceptuje. Julia ze złością odpiera że dobrze wie. Od dziecka Chester usiłował wpoić im wszystkim nienawiść do Guthrie'ch, powodowaną czymś, o czym pewnie nawet on sam nie pamięta. Babka przypomina, że wszyscy Guthrie są mutantami. Julia stwierdza, że to tylko wymówka, coś pozwalające ukryć własne niedoskonałości poprzez przerzucenie pogardy na innych, "gorszych". Babka mówi o rzeczach, które tamci im wyrządzili. Dziewczyna stwierdza, że każdy broniłby się będąc w takiej sytuacji jak Guthrie. Tęskniła za Joshem przez te wszystkie lata i teraz, kiedy wie że on czuje podobnie, nie zrezygnuje z niego tylko przez zaślepienie ojca. Julia zauważa dziwną minę babki i ogląda się za siebie. Za oknem unosi się uśmiechnięty Josh.


Husk dołącza do matki, czekającej na progu domu na powrót Josha. Radzi się jej nie przejmować - po wyjeździe jej i Sama Joshua był zawsze najodpowiedzialniejszym z rodzeństwa. Pewnie jest gdzieś z Rosalindą. Lucinda jest zdziwiona, że Paige wie o sympatii brata. Husk wyjaśnia, że chociaż mieszka w Nowym Jorku, jej serce zostało w Kentucky. Matkę dziwią te słowa, po tym jak zakompleksiona Paige pracowała by pozbyć się swego akcentu. Kobieta reflektuje się i przeprasza córkę za te słowa. Chodzi o to, że przybyła tu ze skrzydlatym milionerem, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Lucinda widzi, że Warren nie jest zainteresowany córką i ostrzega ją, że bogacze jak on niezbyt przejmują się maluczkimi. Pyta córkę, czy go kocha? Paige pyta, czy ma to znaczenie? Lucinda sama odpowiada twierdząco na swoje pytanie.


W stodole trwa narada X-Men. Kurt pyta Warrena, czy naprawdę podejrzewa szeryfa o powiązania z Cabotami. Archangel mówi, że to tylko przypuszczenia, połączone z intuicyjnym osądem. Logan ironicznie oświadcza, że wie conieco o jego intuicyjnych osądach. Warren milczy przez chwilę i przeprasza towarzysza. Był w stosunku do niego niesprawiedliwy od samego początku, cały czas kwestionując jego pozycję i lojalność, choć okazał się dobrym przyjacielem w stosunku do wszystkich, łącznie z nim. Dopiero ostatnio zdał sobie sprawę ze swego błędu i szczerze go przeprasza. Wolverine z uśmiechem mówi, że teraz chętnie wysłucha jego intuicyjnych osądów.


Opuszczona fabryka. Podczas gdy pomocnicy ubierają go w zbroję, Chester opowiada, że znaleźli te pancerze leżące jak gdyby nigdy nic w lesie. Zapewne pozostałości po bitwie pomiędzy X-Men i jakąś sektą religijną. Przez szczęśliwy przypadek posłużą do rozprawienia się ze zmutowaną rodziną Guthrie'ch.


Dom Cabotów. Julia radośnie pyta Josha jak ją tu znalazł? Ten odpowiada, że podążał za jej światłem i śpiewem ptaków. Prosi by powiedziała mu, że myślała o nim tak namiętnie jak on przez te wszystkie lata. Julia, dorzucając kilka metafor, potwierdza, przypominając jednak, że ich rodziny się nienawidzą. Josh obejmuje ją i przypomina, że miłość nie zna granic i nie może wygrać z nienawiścią. Zakochani całują się. Obserwująca wszystko babka z wrażenia traci przytomność. Zauroczeni sobą kochankowie niczego nie zauważają. Josh namawia Julię, żeby poszła z nim, teraz.


W domu Guthrie'ch Warren jest zaskoczony, że mimo późnej pory Lucinda jeszcze nie śpi. Kobieta oznajmia, że czekała na niego. Chce z nim porozmawiać o Paige i jego przyjaciołach w stodole.


Fabryka. Pete pyta Chestera, po co robi to wszystko. Wydał mnóstwo pieniędzy żeby przystosować te zbroje, wszystko tylko po to, żeby wyeliminować jedną rodzinę? Cabot tłumaczy, że chce chronić swoją rodzinę. Przypomina, co zrobił młody Jeb, który jest jednym z mniej potężnych Guthrie'ch. Kiedy bronisz rodziny, żadna cena nie jest zbyt wysoka.


Josh prosi Julię, żeby poleciała z nim do ich stawu, gdzie będą mogli cieszyć się swoją obecnością jak za dawnych czasów. Dziewczyna waha się, pamiętając o ojcu. Guthrie prosi, by o nim zapomniała. Czekał na to całe życie, bez niej czuje się niekompletny. Dziewczyna mówi, że też tego chce, ale jeśli jej rodzina znajdzie go tutaj, zabiją go, a to zabiło by ją. Prosi Josha, by odszedł. Zapewnia o swoich uczuciach i proponuje spotkanie rano, przy stawie. Kiedy kochanek odlatuje, Julia słyszy zza pleców jęk. Dopiero teraz zauważa leżącą babkę i w panice podbiega do niej. Kobieta mówi jej, że nigdy dotąd nie słyszała czegoś tak pięknego. Każe jej poślubić Josha, albo sama to zrobi. Znajdą jakiś sposób żeby przekonać ojca.


Chester i jego synowie stoją już całkiem ubrani w zbroje. Cabot każe szeryfowi wracać do miasta. Zapewni im alibi, mówiąc że do rana trzymał ich w areszcie. Z upodobaniem wymyśla nagłówek do gazety - "Uzbrojeni złoczyńcy przeszli koło stawu Jacobsena i napadli X-Men, śpiących w domu Guthrie'ch. Nieszczęśni Guthrie zginęli w czasie ataku."


Przy stawie Josh oczekuje na ukochaną. W końcu jego marzenie się spełnia i Julia podchodzi do niego. Zakochani przytulają się; już nic ich nie rozdzieli. Po chwili łączą się w miłosnym uścisku. W tej sytuacji zastają ich maszerujący w swych pancerzach bojowych Cabotowie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #439

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.