Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #448

Uncanny X-Men #448

Uncanny X-Men #448

"Guess Who's Back in Town?"

Postacie
Cytat

Bishop: "How do we find Viper?"
Sage: "It's her game. Even money says she'll find us"

Streszczenie

X-Men są mocno zaskoczeni gdy powracają do rezydencji Braddocków. Posiadłość nie jest już w ruinie i wygląda tak jakby nie nawiedziła jej Furia. Brian i Megan są równie zdziwieni stwierdzeniami mutantów, iz kilka godzin temu na miejscu rezydencji ziała olbrzymia dziura. Ich zdaniem nic takiego nie mialo miejsca. Rachel przywołuje do porządku Briana, którego ogarnia zazdrość na widok jego żony ściskającej Kurta. Captain Britain wyjaśnia po chwili, iż byli nieobecni, bowiem jako strażnik Omniwersum ma również inne obowiązki. Dom potrafi zadbać o siebie sam, choć Brian nie wyjaśnia w jaki sposób. Rozpoznaje Furię w projekcji telepatycznej, mówiąc iż ten cybrog stworzony jako ostateczna broń na mutantów niegdyś go zabił, lecz został wskrzeszony [baardzo dawno temu, w przygodach Captaina Britain, pisanych przez Alana Moore'a na początku lat 80 - Kumos]. Brian obawia się, iż Furia wcale nie została pokonana. Odmawia jednak przyjęcia dalszej pomocy od X-Men, którzy po krótkiej rozmowie o Betsy opuszczają rezydencję. Rachel nie może oprzeć się wrażeniu, iż z Braddockami dzieje się coś złego. Gdy spoglada na rezydencję używając mocy Phoenix, widzi jej ruinę i stojącego pośród zgliszczy szalonego Jamiego Braddocka. Wrażenie mija, a Rachel wyjaśnia zaniepokojemu Loganowi, iż chyba opętała ją jej własna wyobraźnia.


X-Men powracają do blackbirda, przy którym czeka limuzyna z pałacu Buckingham, do którego mutanci zostali zaproszeni. Jak wyjaśnia Rachel niedowierzającemu w to co słyszy Bishopowi, ma to związek z faktem iż Excalibur ocalili niegdyś Królową przed nazistami. Mutanci odświeżają się w hotelu i przebrani zamierzają udac się na przyjęcie, gdy Rachel opowiadająca przez telefon Kitty o swych nowych butach, w których stąpa dość niepewnie, spada ze schodów. Pozostali zabierają zawstydzoną pannę Grey do samochodu, zastanawiając się gdzie zniknął Logan. Niespodziewanie wypełnia ją gaz usypiający włączony przez wyglądającą dziwnie znajomo kobietę-szofera.


X-Men budzą się w kulach umieszczonych w gigantycznych flipperze, a hologram Viper informuje ich iż znajdują się w Murderworld Arcade'a, choć gospodarz jest chwilowo nieobecny. Viper zamierza się zemścić za ich ostatnie spotkanie, gdy została postrzelona przez Storm, a przede wszystkim za użycie na niej noża przez Sage [X-Treme X-Men #17]. Wstrzyknęła mutantom nanity, które zablokowały ich moce. Kule idą w ruch i wpadają do flipera, gdzie odbijają się od band wpadając do dziur, zaś X-Men dowiadują się iż mają czas do rana aby odnaleźc Królową i ją ocalić, w Murderworldzie będącym tym razem repliką Londynu.


Kula Rachel rozbija się koło rusztowań, a gdy Marvel Girl usiłuje otrząsnąć się z pustki wywołanej utratą telepatii Viper atakuje. Szybko wyprowadzając ciosy i kopniaki pokonuje Rachel, mówiąc iż nadeszła pora aby przywitała się ze swą matką.


Kurt i Ororo wpadają do tuneli, a gdy podnoszą się Storm zaczyna walczyć ze swą klaustrofobią. wówczas do tuneli wpada woda, która porywa ich ze sobą. Nightrawlerowi udaje się ocalić Ororo gdy chwyta ją swym ogonem, po czym wspina się na platformę powyżej, gdyż na szczęście nie utracił swej zwinności. Zaczyna wchodzić po drabince, pewien iż prowadzi ona do kolejnej pułapki.


Sage i Bishop trafiają do repliki wieży Tower. Wówczas pojawia się Viper, rzucając do ich stóp nieprzytomną Marvel Girl, bowiem jak oświadcza nie czuje potrzeby jej zabijać. Bishop i Sage to odmienna sprawa, gdyż ma z nimi porachunki. Viper skacze błyskawicznie na Bishopa zaczynając im walkę, a Lucas odkrywa iż kobieta dysponuje pierścieniem umożliwiającym jej teleportowanie się na krótkie dystanse. Dzięki tej przewadze zrzuca go z blanków wieży. Następnie strzela do Sage z pistoletu, cytując jednocześnie pytanie Storm o kevlar, które Ororo zadała gdy postrzeliła ją w Madripoorze. Przykłada pistolet do głowy Sage, która prosi aby Viper pozwoliła przynajmniej pozostałym ocalić Królową. Na nic zdają się groźby Bishopa, X-Men słyszą dźwięk wystrzału.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #448

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.