Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #411

Uncanny X-Men #411

Uncanny X-Men #411

"Hope" - part 2

Postacie
Cytat

Stacy X: "Who's Black Tom?!"
Wolverine: "The big guy's boyfriend."

Streszczenie

Vancouver w Kanadzie. Młody mutant Sammy z przerażeniem obserwuje, jak Profesor X i Beast próbują nawiązać kontakt z wysłanymi do Szkocji X-Men. Xavier stracił mentalne łącze ze Stacy X w momencie ataku Juggernauta i nie potrafi go odzyskać. Jedynym wyjściem jest osobiście ruszyć do Szkocji.


W Twierdzy Cassidy, Nightcrawler, Iceman i Stacy X stoją naprzeciw Juggernauta. Dziewczyna jest przerażona, ale Drake zachowuje zimną krew i atakuje Caina strumieniem lodu, co jednak nie robi na przeciwniku żadnego wrażenia. Olbrzym spokojnie podchodzi do leżącego Wolverine'a i wyciąga wbitą w jego pierś belkę. Nagle zostaje otoczony dużo większą skorupą lodową i odrzucony do tyłu. Trójka X-Men pochyla się nad ciągle nieprzytomnym Archangelem i zastanawia się, jak uratować kolegę, kiedy z ziemi wyłaniają się dziwne pnącza, które błyskawicznie oplatają Warrena i wciągają go pod powierzchnię gruntu. Kurt zauważa też brak M. Tymczasem Juggernaut powraca i powoli przebija się przez lodowy strumień Icemana. W końcu staje przed przygotowanymi na najgorsze mutantami i oświadcza im, że to on wysłał do Xaviera wiadomość z prośbą o pomoc i nie zamierza z nimi walczyć. Bobby mu nie wierzy. Pyta go, dlaczego ich w takim razie zaatakował, co budzi złość Caina. Przecież to Iceman próbował go zamrozić, kiedy ratował Logana. Juggernaut nie ukrywa swojej niechęci do X-Men, ale teraz potrzebuje ich pomocy, zwłaszcza, że tajemnicze zagrożenie właśnie wchłonęło Warrena i Monet, co uczyni je silniejszym. Nagle z ziemi ponownie wyłaniają się pnącza i atakują mutantów. Iceman ratuje się zamrażając je, a Nightcrawler teleportuje się poza ich zasięg, ale Wolverine, Stacy i Juggernaut znikają pod ziemią.


W szpitalu w Nowym Jorku młoda pielęgniarka Annie Ghazikanian wiezie milczącego mężczyznę na wózku inwalidzkim na spacer. Ten młody, jasnowłosy człowiek przebywa tu już od dłuższego czasu, nie okazując zainteresowania otoczeniem. Mimo to jest ulubionym pacjentem Annie. W szpitalnym parku pielęgniarka wraz z synem, Carterem, przeglądają gazetę i natrafiają na artykuł o braciach Summers. Pod ich wspólnym zdjęciem jest napisane, iż Alex zginął podczas wybuchu samolotu. Problem w tym, że tajemniczy pacjent, oprócz blizny przy prawym oku, wygląda tak samo jak młodszy z braci Summers.


W podziemiach Twierdzy Cassidy walczący z owijającymi ich łodygami Juggernaut, Stacy i Wolverine natrafiają na całą masę ludzi, w tym Archangela i M, bezwładnie wiszących na pędach tajemniczej rośliny. Wyglądają, jakby byli jej żywicielami. Cain wyjaśnia dwójce mutantów, że rośliną jest jego partner, Black Tom, który przechodzi kolejną mutację. Właśnie dlatego Marko wezwał tu X-Men, licząc, że pomogą Tomowi zwalczyć to przekleństwo. Sam Cassidy nie jest zadowolony z inicjatywy swojego przyjaciela. Nie chce żadnej pomocy od swoich najgorszych wrogów i atakuje zarówno ich jak i Juggernauta. Mimo, iż cała trójka dzielnie walczy, kłącza Toma zaczynają ich oplatać.


Na górze Iceman i Nightcrawler szukają przyjaciół. Bobby wpada na pomysł, aby przy pomocy swoich zdolności prześledzić bieg wody w pnączach i znaleźć główny pień. Obaj mutanci ruszają tym tropem.


W Szkole Dla Młodych Talentów Cyclops i Phoenix odbierają wiadomość ze szpitala. Wynika z niej, że Havok żyje.


Iceman i Nightcrawler docierają do piwnicy zamku, gdzie zastają Black Toma, który wchodzi w końcową fazę mutacji. Staje się korzeniem, tracąc możliwość ruchu i mowy. Nagle pęka ściana i dwójka X-Men może zobaczyć, co się stało z ich przyjaciółmi. Archangel, Wolverine, Stacy X i Juggernaut krzyczą, gdy tkwiące w otworach ich ciał pędy wysysają z nich pokarm dla Toma.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #411

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.