Avalon » Historia uniwersum » Czas barbarzyńców

Czas barbarzyńców

Początek epoki:
ok. 10 tysięcy lat przed naszą
Koniec epoki:
ok. 8 tysięcy lat przed naszą
Opis:

Dziesięć tysięcy lat przed naszą erą końca dobiegła epoka lodowcowa, która była jednym z efektów ubocznych Wielkiego Kataklizmu.

 

W krainie zwanej Stygia, Thoth-Amon, kapłan Seta stworzył replikę Wężowej Korony, którą nazwał the Cobra Crown i zaraz potem musiał walczyć o nią ze swoim rywalem, w wyniku czego Korona straciła swoją moc. Kiedy okazało się, że uczeń Thoth-Amona, Kulan Gath para się magią, postawiono go przed wyborem: wygnanie lub śmierć. Gath udał się na banicję, przez kolejne wieki zgłębiając tajniki magii i dochodząc do mistrzostwa. Podczas swojej wędrówki spotkał czarodziejkę imieniem Selene, która okazała się być pierwszą z linii nieśmiertelnych mutantów, nazwanych później Externals. W dalszej wędrówce napotkał Red Sonję, wojowniczkę z Hyrkanii, która udaremniła jego plan kontaktu z demonami N'Garai i zabiła czarnoksiężnika, jednak jego dusza przeniosła się do mistycznego amuletu, w którym pozostała ukryta przez tysiąclecia.

 

W tym samym czasie, Conan - barbarzyńca z Cimmerii, został obwołany królem krainy Aquilonia, przez co stał się celem Thoth-Amona, który sprzymierzył się z Wężowym Ludem. Podczas długoletniej wojny, Conan i jego syn wytępili Wężowych Ludzi i zgładzili Thoth-Amona, kładąc kres kultowi Seta w Stygii.

 

Pewien młodzieniec z krainy Vanaheim, leżącej na terenie dzisiejszej Skandynawii, natknął się w czasie jednej ze swych wędrówek na istotę z innego wymiaru, strzegącą obcej formy życia o nazwie Hellfire Helix, która oczekiwała w krysztale o nazwie Bloodgem na ludzkiego nosiciela, aby pomógł jej zdobyć świat. Młodzieniec został zwabiony do miejsca ukrycia kryształu i obdarowany nadludzką siłą, w zamian za sprowadzenie tutaj innych ludzi. Gdy przyprowadził mieszkańców swojej wioski do jaskini, wszyscy zostali zabici, więc mężczyzna rzucił się na kryształ i rozbił go, sprawiając, ze odłamki zostały rozrzucone po całej Ziemi. Jeden z fragmentów utknął w jego piersi, dając mu nadludzką siłę oraz nieśmiertelność i wieczną młodość. Obiecał poświęcić wieczność, by zniszczyć pozostałe odłamki kryształu i potworności, jakie stworzą, zaś wiele lat później stał się znany jako Ulysses Bloodstone.

 

Jeden z pozostałych kryształów odnaleziony został przez pewnego dzikusa, którego również obdarował nieśmiertelnością, a ponadto uaktywnił jego mutacyjne geny. Na przestrzeni wieków, człowiek ten znany był jako między innymi Warlock, Merlin Demonspawn i Maha Yogi.

 

U kresu epoki, na terenach dawnej Stygii powstała cywilizacja egipska.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.