Avalon » Historia uniwersum » Wielki eksperyment

Wielki eksperyment

Początek epoki:
ok. miliona lat temu
Opis:

Około miliona lat temu, na Ziemi pojawił się człowiek. Już we wczesnych fazach ewolucji, niektórzy przedstawiciele tego gatunku dostali się pod wpływ Seta, stając się następnie Wężowym Ludem. Set przewidział, że Ziemia stanie się kolejnym obiektem eksperymentu Celestian, więc rozkazał swojemu ludowi wymordować wszystkich Homo erectus, aby to Wężowy Lud został obdarowany kosmiczną potęgą. Atak na pobliskie plemię ludzi nie powiódł się jednak i Serpent Men ledwie uszli z życiem.

 

Gdy nadeszło Pierwsze Przyjście Celestian, Gaja powitała ich z radością i poprowadziła do osady Homo erectus, aby mogli zbadać ich i przeprowadzić swoje eksperymenty. Wężowi Ludzie również zakradli się do doliny, ale zostali wygnani przez Arishema, który sądzi.

 

Grupa ludzi została następnie zabrana na pokład statku Celestian, gdzie Ziran, który sprawdza zbadał ich materiał genetyczny i rozpoczął eksperyment. W wyniku pierwszego eksperymentu powstał szczep Dewiantów, którzy mieli niestabilny materiał genetyczny, aby Celestianie mogli zbadać ich zdolności adaptacji. Nezzar, który oblicza stworzył drugi szczep - Eternals. Ich ewolucja została przyspieszona, otrzymali niemal niewyczerpalne siły witalne oraz zdolności manipulacji energią, aby Celestianie mogli sprawdzić ich zdolność przetrwania. Oneg, który bada stworzył zaś trzeci szczep, zmieniając tylko nieznacznie DNA Homo erectus, umieszczając w nim sekwencję, która w następnych pokoleniach miała stać się Genem X, odpowiadającym za mutację. Wszystkie obiekty eksperymentu zostały wypuszczone na Ziemię, a Celestianie odlecieli, by szukać kolejnych form życia do doświadczeń.

 

W tym samym czasie, w sąsiednim kieszonkowym wymiarze, bardzo podobnym do Ziemi, mistyczne istoty zwane Wielkimi Bestiami zakończyły podbój swojego świata, zabijając wszystkich jego mieszkańców i zniewalając ich dusze, a następnie zaczęły szukać sobie kolejnego celu.

 

W innym sąsiednim wymiarze rozbił się statek kosmiczny nieznanej rasy, a uwolniona energia jego napędu podprzestrzennego stworzyła portal, prowadzący na Ziemię. Ocaleni z katastrofy kosmici przenieśli się na Ziemię wraz z resztkami swojego statku i zbudowali z nich miasto zwane K'un L'un w górach Tybetu.


Gil
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.