Avalon » Archiwum » Kwiecień 2018

Archiwum wiadomości: Kwiecień 2018

Recenzja filmu - Avengers: Wojna bez granic - Rodzyn

2018-04-30 23:13:23 - Rodzyn

Od premiery Avengers: Wojna bez granic lub też jak woli większość - Avengers: Infinity War, minęło już kilka dni, a internet zalała masa recenzji tej produkcji. Póki co nie natknąłem się na szczególnie krytyczną, a moja opinia nie jest szczególnie inna: Infinity War to produkcja, która spełnia większość pokładanych w niej nadziei. Sprawdźmy dlaczego.

Zapowiedź nowego zwiastuna Ant-Man and The Wasp

2018-04-30 23:06:50 - Łukasz Świniarski - źródło: YouTube

Już jutro pojawi się nowy zwiastun kolejnego filmu z MCU, czyli Ant-Man and The Wasp. Z tej okazji pojawił się teaser, który zapowiada to wydarzenie. W trwającym 40-sekund materiale możemy zobaczyć gwiazdy filmu Avengers: Infinity War, które zastanawiają się, gdzie byli Ant-Man oraz Wasp podczas wydarzeń z tego filmu. W treści newsa znajdziecie także nowy plakat filmu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Kolejny materiał promujący serial Cloak and Dagger

2018-04-30 20:07:54 - Łukasz Świniarski - źródło: YouTube

Już 7. czerwca na antenie stacji FreeForm pojawi się serial Cloak and Dagger. W treści newsa znajdziecie najnowszy materiał go promujący, gdzie zawarto kilka nowych scen. Uwaga, możliwe spoilery!

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse - minirecenzje komiksów z 18. i 25.04.18

2018-04-30 19:17:40 - Rodzyn

W kolejnym wydaniu Pulse'a podsumowujemy dwa ostatnie tygodnie. Omawiamy masę tytułów o mutantach i kilka pojedynczych zeszytów jak np. Thanos Annual i Mighty Thor #706

Avengers: Infinity War z rekordem w Box Office

2018-04-30 09:52:58 - Łukasz Świniarski - źródło: Deadline

Film Avengers: Infinity War to oficjalnie najlepiej zarabiający film wszechczasów w kategorii weekend otwarcia. Najnowszy obraz Marvel Studios zarobił 250 milionów dolarów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - H część 3

2018-04-29 16:54:52 - Avalon

W trzeciej części literki H, prezentuje wam komiksową wersje jednego z największych zbrodniarzy wojennych w historii ludzkości - Adolfa Hitlera. Zapewne zrobiłby to na was większę wrażenie, gdybyście tydzień temu nie poznali jego klona lub czegoś w tym rodzaju. Pomijając ten epizod, nie ma w sumie za wiele ciekawego na jego temat, poza tą drobną różnicą, iż nie zdołał popełnić samobójstwa w przeciwieństwie do realnego, tylko został zamordowany. A przynjamniej tak twierdzi, większa liczba komiksów z Marvela. Zasadniczo, to komiksowa wersja Chestera Burnetta wypada ciekawiej.  Nie macie pewnie pojecia kto to jest, ale się dowiecie. A poza nimi, już w pełni fikcyjni: wilczy książe z Asgardu, już ostatnia z "nowych bogów", nikomu nieznany Hobgoblin, parę bóstw, odrzucony materiał na super-żołnierza, dawny kompan z Wietnamu Punishera, a także legendarny prawnik, będący przez pewien czas szefem She-Hulk.

Komentarze:

czytaj dalej...

Przykładowe strony z Life of Captain Marvel #1

2018-04-28 17:57:02 - Łukasz Świniarski - źródło: Bleedingcool

Już 18. czerwca pojawi się pierwszy numer serii Life of Captain Marvel #1. Jej przykładowe strony oraz okładkę znajdziecie w zawartości newsa. Autorami tego komiksu są Margaret Stohl (scenariusz) oraz Carlos Pacheco (rysunki). Twórcą okładki jest Joe Quesada. 

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks 02.05.2018

2018-04-28 17:56:27 - Łukasz Świniarski

W pierwszą wydawniczą środę maja Marvel przygotował dla swoich czytelników kilka ciekawych i interesujących komiksów. Wśród nich znajdziemy Astonishing X-Men vol. 4 #11, w którym Charles Xavier wraz z resztą drużyny mierzy się z Proteusem, Infinity Coutdown #3 gdzie walczyć będą Warlock i Silver Surfer, ostatni numer przygód Milesa Moralesa od Briana Michaela Bendisa w Spider-Man #240. Najciekawiej zapowiada się jednak Avengers vol. 7 #1 duetu Jason Aaron/ Ed McGuinness, gdzie nowa wersja Mścicieli zmierzy się z Celestialami.

Komentarze:

czytaj dalej...

Przegląd Tygodnia - 28.04.18

2018-04-28 17:54:16 - Avalon - źródło: CBR,Bleeding Cool,Marvel,YouTube,

Kto z bohaterów Marvela w najbliższych latach może trafić na ekrany kin, kto może zostać zaangażowany do stworzenia solowego filmu z Black Widow, gdzie pojawili się w tym tygodniu aktorzy Wojny bez Granic, kto został nominowany do nagród Eisnera - te i wiele innych informacji znajdziecie w najnowszych przeglądzie newsów z tego tygodnia.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi: Lipiec 2018

2018-04-28 01:57:45 - S_O

Kapitan Ameryka i Spider-Man doczekują się nowych serii z nowymi twórcami, Kosmos Marvela doczekuje się końca prologu do Infinity Wars, a X-Men doczekują się... czegoś. Czegoś utajnionego. Kto jeszcze czego się doczeka w lipcu?


Przykładowe strony z Captain America #1

2018-04-27 16:02:54 - Łukasz Świniarski - źródło: Bleedingcool

Marvel zaprezentował kilka przykładowych niepokolorowanych jeszcze stron oraz okładki (w tym dwie alternatywne) pierwszego numeru nowej serii o przygodach Kapitana Ameryki. Twórcami tej serii zostali scenarzysta Ta-Nehisi Coates i rysownik Leinil Francis Yu. Captain America #1 ma zadebiutować 4 lipca.

Komentarze:

czytaj dalej...

Halt, Hammerzeit #94!

2018-04-27 15:38:31 - Hammerzeit - źródło: Hammerzeit.pl

Witajcie, to my. Podcast Hammerzeit kontra Avengers kontra Thanos. Poszliśmy do IMaxa na najnowszą odsłonę Marvel Cinematic Universe i teraz się z nią rozprawiamy w najnowszym odcinku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zwiastun oraz inne materiały promujące 5x19 Agentów TARCZY

2018-04-26 22:34:03 - Łukasz Świniarski - źródło: Spoiler TV

Jutro stacja ABC wyemituje kolejny epizod serialu Agents of S.H.I.E.L.D.. Odcinek będzie nosić nazwę Option Two. Jego zwiastun, opis, fragment oraz kilka zdjęć stanowi zawartość newsa.

Komentarze:

czytaj dalej...

Luke Cage testuje swoją siłę - klip z 2. sezonu serialu Luke Cage

2018-04-26 19:25:29 - Łukasz Świniarski - źródło: Bleedingcool

Już 22 czerwca na platformie Netflix pojawi się 2. sezon serialu Luke Cage, a już teraz pojawił się nowy promujący go materiał wideo, gdzie główny bohater prezentuje swoje niezwykłe zdolności.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe Waria(n)ty - 25.04.18

2018-04-26 19:24:34 - Avalon

Pora na kolejny przegląd komiksowych wariantów, które pojawiły się w sprzedaży w tym tygodniu. Nowa kolumna na naszej stronie otrzymała też swoje pierwsze logo. Zapraszamy do lektury.

Reakcja Atomowa #48

2018-04-26 17:17:07 - Dengar

Mieliśmy klony, dzieci i zgredziałe wersje z alternatywnych rzeczywistości, teraz jednak pora na powrót jedynego, prawdziwego Wolverine'a.


Zapowiedź Marvel Avengers. Kompletny przewodnik

2018-04-25 10:53:47 - Łukasz Świniarski - źródło: Egmont

Już dziś na polskim rynku za sprawą wydawnictwa Egmont ukaże się Marvel Avengers. Kompletny przewodnik. Jego opis, przykładowe strony, oraz krótkie filmiki go reklamujące znajdziecie w treści newsa. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Wolne Wtorki - 24.04.2018

2018-04-24 21:45:03 - S_O - źródło: Marvel.com

W zeszłym tygodnu Marvel udostępnił na swojej platformie cyfrowej aż siedem komiksów pod bannerem Marvel Legacy - ale tylko dwie z nich mają podliczone numery, u pozostałych pięciu - a zwłaszcza u tej jednej, która dopiero startuje - numery są tycie.

Komentarze:

czytaj dalej...

10 najdziwniejszych alternatywnych wersji Thanosa

2018-04-23 23:06:46 - Rodzyn

Thanos to jedna z najpotężniejszych istot w uniwersum Marvela, którą definiuje nie tylko jej siła, ale także spryt, przebiegłość i konsekwentność w dążeniu do celu. Jednak Thanos jakiego znamy nie jest identyczny w każdym z alternatywnych światów, jakie pojawiły się na kartach komiksów czy też innych mediów. Wiele z tych wersji jest po prostu dziwna. 

4 pomysły na prawdziwy tytuł Avengers 4

2018-04-22 23:30:32 - Rodzyn

Już za kilka dni Avengers: Infinity War trafi na ekrany kin na całym świecie, w tym i w Polsce. Choć film nie miał jeszcze premiery, trwają już speckulacje na temat tytułu kolejnej odsłony przygód Mścicieli, które roboczo określa się po prostu Avengers 4. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku najbardziej interesującym propozycjom i sprawdzić, czy mają szansę się spełnić. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - H część 2

2018-04-22 15:08:07 - Avalon

Druga odsłona literki H, przynosi nam masę postaci, wśród których znajdzie się masa osobników, będących "ciekawymi" przypadkami, że się wyraże eufemistycznie. Mamy więc klona Adolfa Hitlera, który w zasadzie jest umysłem oryginału w sklonowanym ciele... a raczej był, bo potem został bytem emocjonalnym lub czymś podobnym. Kosmitę, co chciał zmienić swoją przeszłość, ale najpewniej tylko przyczynił się do jej realizacji. Jednego z wielu "bohaterów dnia", ze świata podbitego przez Kanga i rządzonego przez jego robota. Captaina Britanie, ze świata w którym niemcy wygrali Drugą Wojnę Światową. A także boginię, która wierzyła, iż jest kosmitką jedynię mylnie wziętą za bóstwo. Na tym tle demoniczny sobowtór Daredevila, super-żołnierz o umyślę gada, potomek siedemanstowiecznych Purytan w Negative Zone oraz mutantka udająca, iż dekorowała swoje ściany trofeami z ludzkich głów, wydają się ostojami normanlości. To jest niemałe osiągnięcie. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zaburzenia psychiczne u postaci z komiksów Marvela (część druga)

2018-04-22 10:38:39 - Rodzyn

Jednym z trudnych tematów, który poruszony został na łamach komiksów, były zaburzenia psychiczne. Po co scenarzyści komiksów poruszali ten temat? Czy był to jedynie zabieg mający napędzić akcję? Zaburzenia miały zapoczątkować narodziny danego bohatera, być tym, co go napędza? Czy może dostrzegali także inną korzyść płynącą z poruszania tego tematu? Być może scenarzyści zdawali sobie sprawę, że pokazanie kogoś mającego tego typu problemy będzie stanowiło swoistego rodzaju terapią, pokaże czytelnikowi, z czym muszą zmagać się inni, także realni ludzie. To jak wyglądają ich zmagania z zaburzeniami psychicznymi i jakie formy może przybrać. 

W drugiej i ostatniej części tekstu poświęconego zaburzeniom psychicznym w świecie Marvela przybliżamy kolejną grupę postaci zmagających się z różnymi ich rodzajami.

Cosplay z bohaterami Marvela - galeria z C2E2 2018

2018-04-22 08:25:03 - Łukasz Świniarski - źródło: Marvel

Na niedawno odbywającym się konwencie C2E2 pojawiła się masa cosplayów, wybraliśmy dla Was najciekawsze z nich. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Przegląd Tygodnia - 22.04.18

2018-04-22 08:19:48 - Rodzyn

W mijającym tygodniu pojawiła się masa newsów, jednak nie na wszystkie starczyło nam czasu. W Przeglądzie Tygodnia nadrabiamy te zaległości.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Thor: Gromowładna

2018-04-21 19:58:33 - Rodzyn

Pod koniec marca na naszym rynku zadebiutowała nowa seria o przygodach Thora, ale pod maską nie znajdziemy Odinsona, tylko nową, kobiecą bohaterkę. Czy jest to lektura równie ciekawa co wcześniejsze historie pisane przez Jasona Aarona? Sprawdzamy.

Komentarze:

czytaj dalej...

KONKURS - Iron Man kontra Kapitan Ameryka

2018-04-21 18:41:03 - Avalon

Od dziś na stacji AXN rozpocznie się zapowiadana już przez nas emisja filmów Marvela z Iron Manem i Kapitanem Ameryką w roli głównej. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego szczegóły znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks 25.04.2018

2018-04-21 18:00:25 - S_O

"Avengers: No Surrender" i Damnation dobiegają końca, Hunt for Wolverine jednak dopiero się zaczyna. Pora też na pożegnanie z Jane Foster, boginią gromów, i na wiele innych zwrotów akcji w innych komiksach, które Marvel wyda w ostatnią środę kwietnia.


Kim są członkowie Black Order?

2018-04-21 15:55:58 - Dengar

Black Order, Czarny Zakon, zadebiutował w komiksach zaledwie pięć lat temu, a już za kilka dni zobaczymy ich na wielkim ekranie. Kim są członkowie przybocznej gwardii Thanosa? Dowiecie się pod poniższym linkiem.

Komiksowa historia Kamieni Nieskończoności

2018-04-20 19:11:45 - Rodzyn

Do premiery Avengers: Infinity War zostało kilka dni, pora więc przybliżyć Wam, jak w komiksach kreowano historię Kamieni Nieskończoności, które zadebiutowały w 1972 roku. Kto oprócz Thanosa był w ich posiadaniu i jaki obecnie jest ich status, dowiecie się pod poniższym linkiem. 

Nowe łączące się plakaty Avengers: Infinity War

2018-04-20 07:38:30 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Poznaliśmy już masę plakatów Avengers: Infinity War, ale to nie koniec. Odeon Cinemas, sieć brytyjskich kin zaprezentowało własne łączące się plakaty. I to zdecydowanie ładniejsze od wcześniejszych.

Komentarze:

czytaj dalej...

Materiały promujące 5x18 Agentów TARCZY

2018-04-19 17:41:08 - Łukasz Świniarski - źródło: Spoiler TV

Już w piątek 20. kwietnia na antenie stacji ABC pojawi się najnowszy 5x18 odcinek serialu Agents of S.H.I.E.L.D. zatytułowany "All Roads Lead …". Jego zwiastun, kilka zdjęć, fragment odcinka oraz opis znajdziecie w treści newsa.

Komentarze:

czytaj dalej...

Powstanie książka o początkach Thanosa

2018-04-19 17:40:25 - Rodzyn - źródło: CBR, io9

Już za niecały tydzień zobaczymy Thanosa na ekranach kin w Avengers: Infinity War, jednak film nie podejmie wątku jego genezy. Tę znajdziemy w książce, która wydana zostanie 20 listopada tego roku. Thanos: Titan Consumed autorstwa Barry'ego Lyga. Szczegóły w rozwinięciu. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowa seria o przygodach Punishera

2018-04-19 17:05:22 - Rodzyn - źródło: CBR

Już w sierpniu Frank Castle doczeka się nowej serii, tym samym porzucając zbroję War Machine, którą założył pół roku temu. Scenarzystą przygód Punishera pozostanie Matthew Rosenbger, który w końcu dostał szansę na opowiedzenie historii gdzie nie ma wspomnianej zbroi. Za rysunki odpowiedzialny będzie Riccardo Burchielli.

Komentarze:

czytaj dalej...

Ostateczny zwiastun Deadpool 2 i tożsamość członków X-Force

2018-04-19 16:58:08 - Rodzyn - źródło: YouTube

Ostateczny trailer filmu Deadpool 2 już jest! A w nim potwierdzenie tożsamości kilku bohaterów widzianych we wcześniejszych zwiastunach oraz sporo nowych scen. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Premiera książki Marvel. Historie ze świata superbohaterów. Złota księga bajek

2018-04-18 09:40:35 - Rodzyn - źródło: Egmont

Już dziś nakładem wydawnictwa Egmont ukaże się książka Marvel. Historie ze świata superbohaterów. Złota księga bajek skierowana do młodszych fanów postaci z Uniwersum Marvela. Szczegóły wydania znajdziecie w rozwinięciu newsa. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC

2018-04-18 09:40:31 - Rodzyn

Już dziś swoją premierę ma książka Mordobicie. Wojna Superbohaterów. Marvel kontra DC, która opowiada o tytułowym konflikcie dwóch największych amerykańskich wydawców komiksów. Z tej okazji prezentujemy Wam naszą recenzję tej publikacji, sprawdzając, czy dzieło Reeda Tuckera nadaje się do poznania zawiłej historii Wielkiej Dwójki i jak w jej przekładzie poradziło sobie wydawnictwo Agora.

Egmont wyda komiks Infinity Gauntlet

2018-04-17 21:50:27 - Rodzyn

W najnowszym tomie serii Deadpool, który jutro będzie miał swoją oficjalną premierę na polskim rynku, znaleźć można informację, z której wynika, iż jeszcze w tym roku ukaże się u nas również polskojęzyczna wersja The Infinity Gauntlet. Poza tym nie znane są żadne szczegóły wydania Rękawicy Nieskończoności.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe Waria(n)ty - 18.04.18

2018-04-17 20:53:26 - Avalon

Pierwsza odsłona Komiksowych Waria(n)tów pojawiła się na naszej stronie wyjątkowo w piątek, ale kolejne miejmy nadzieję na stałe zagoszczą na Avalonie we wtorki. Jakie warianty przygotował Marvel dla fanów na jutrzejszy dzień, dowiecie się pod poniższym linkiem.

Wolne Wtorki - 17.04.2018

2018-04-17 15:58:11 - S_O - źródło: Marvel.com

Pierwsze serie spod szyldu Marvel Legacy w końcu doczekują się udostępnienia na platformie cyfrowej Marvela - a co więcej, dwie z nich rozpoczynają mini-eventy: Mścicielskie "Worlds Collide" i mutańcie "Mojo Worldwide".

Komentarze:

czytaj dalej...

Captain America #700, czyli jak stworzyć nową historię ze starych kadrów

2018-04-16 20:52:02 - Rodzyn - źródło: Marvel

700. numer przygód Kapitan Ameryki przyniósł nam nie tylko finał historii o przeniesionym w przyszłość Rogersie, ale także bardzo interesujący dodatkowy całkiem nowy komiks, do którego rysunki stworzył Jack Kirby. Jak to możliwe?

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź komiksu - Jessica Jones: Puls

2018-04-16 20:13:44 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics 26 kwietnia wyda nie tylko drugi tom przygód Uncanny X-Force ale także zbiorcze wydanie serii Jessica Jones: Puls (The Pulse), która po części kontynuuje wątki z Alias. Szczegóły wydania znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Nieśmiertelny Iron Fist: Siedem Stolic Nieba

2018-04-16 19:30:29 - Łukasz Świniarski

W sercu nieba trwa bitwa o wieczność! Czy wspaniałe nowe moce i wiedza nabyte od tajemniczego Orsona Randalla wystarczą, gdy w turnieju zostanie wywołane imię Danny’ego Randa? Oceniamy wydany niedawno na naszym rynku drugi tom serii o przygodach Nieśmiertelnego Iron Fista. 

Avalon Pulse - minirecenzje komiksów z 11.04.18

2018-04-16 18:25:22 - Rodzyn

Rocznicowy numer Captain America, nowi twórcy w serii Champions, pierwszy numer solowych przygód Domino, finał serii Thanos oraz kilka innych zeszytów, o których przeczytacie w najnowszym wydaniu Avalon Pulse. 

Katalog postaci - H część 1

2018-04-15 14:45:38 - Avalon

W dzisiejszej odsłonie zaczynamy literkę H, w której mamy masę postaci i myślę, że każdy znajdzie w zestawieniu coś dla siebie. Do wyboru mamy: jednego z gangsterów, odpowiedzialnego za śmierć rodziny Punishera, sędziego-Skrulla, jednego z byłych dyrektorów Roxxon, jakiegoś Hanka, a także Hankusa, byłą żonę oraz teścia Foggy'ego Nelsona, indiańskiego odpowiednika Thora, kilku "Hammerów", jak również małżeństwo płatnych zabójców. To bardzo miło, kiedy mąż i żona mają wspólnę zainteresowania, prawda?

Komentarze:

czytaj dalej...

Iron Man i Kapitan Ameryka w AXN

2018-04-14 20:06:00 - Rodzyn - źródło: informacja prasowa

Na początku tygodnia informowaliśmy Was o zapowiedzi pojawienia się filmów z Kapitanem Ameryką i Iron Manem w roli głównej w stacji AXN. Zmieniły się jednak godziny emisji a także pojawiło się kilka materiałów promujących te filmy. Szczegóły w dalszej części newsa. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zaburzenia psychiczne u postaci z komiksów Marvela

2018-04-14 18:00:41 - Dengar

Jednym z trudnych tematów, który poruszony został na łamach komiksów, były zaburzenia psychiczne. Po co scenarzyści komiksów poruszali ten temat? Czy był to jedynie zabieg mający napędzić akcję? Zaburzenia miały zapoczątkować narodziny danego bohatera, być tym, co go napędza? Czy może dostrzegali także inną korzyść płynącą z poruszania tego tematu? Być może zdawali sobie sprawę, że pokazanie kogoś mającego tego typu problemy będzie stanowiło swoistego rodzaju terapią, pokaże czytelnikowi, z czym muszą zmagać się inni, także realni ludzie. To jak wyglądają ich zmagania z zaburzeniami psychicznymi i jakie formy może przybrać. 

W pierwszej części tekstu poświęconego zaburzeniom psychicznym w świecie Marvela przybliżamy kilka postaci zmagających się z różnymi ich rodzajami.

Reakcja Atomowa #47

2018-04-14 14:35:10 - Krzycer

Multiversum ponownie znajduje się w niebezpieczeństwie - i tylko jedna grupa skaczących między Wszechświatami bohaterów może je uratować.


First Looks 18.04.2018

2018-04-14 14:32:21 - Łukasz Świniarski

Spider-Man szuka sojuszników w walce z Green Goblinem, a my poznajemy tajemnicę Red Goblina - Amazing Spider-Man #799. Człowiek bez Strachu został schwytany i nie będzie mógł zauważyć w porę zbliżającego się zagrożenia - Daredevil #601.  Fdy kilka grup postaci biorących udział w tym evencie przygotowuje się do kolejnej potyczki, inna strona konfliktu dowiaduje się o Power Stone, a tymczasem kolejny gracz pojawia się na planszy - Infinity Countdown# 2. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w komiksach wydanych przez Marvel w przedostatnią środę kwietnia.

Komiksowy Przegląd Tygodnia - 14.04.18

2018-04-14 11:15:16 - Avalon - źródło: Marvel Entertainment, CBR, BleedingCool

Pora na kolejny przegląd newsów z mijającego tygodnia. Zdjęcia z planu, nowe plakaty i teasery, okładki i filmiki o komiksach... i wiele, wiele więcej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe waria(n)ty - 11.04.18

2018-04-13 19:56:15 - Avalon

Dziś rozpoczynamy współpracę z kolejnym blogerem, autorem Komiksowych Waria(n)tów. Co tydzień będzie on dla Nas wyszukiwał najciekawsze warianty okładkowe, jakie w daną środę ukazały się na amerykańskim rynku. Zapraszamy do zapoznania się z jego wyborami, ale także tym, co publikuje na swoim blogu.

Avengers: Potęga i moc, Mega Spider-Man i nie tylko od dziś na Netfliksie

2018-04-13 14:38:07 - Łukasz Świniarski - źródło: Upflix

Dziś w ofercie polskiego oddziału platformy streamingowej Netflix pojawiło się kilka seriali animowanych z bohaterami komiksów Marvela. Są to kolejno Avengers: Potęga i moc (1.sezon), Mega Spider-Man (2. sezony) oraz Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów (2. sezony). 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź, zdjęcia, opis, oraz fragment odcinka AoS 5x17

2018-04-12 21:30:33 - Łukasz Świniarski - źródło: Spoiler TV

Stacja ABC już w ten piątek, 13 kwietnia, zaprezentuje widzom kolejny odcinek serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.. W nim to będziemy świadkami m.in. pojedynku pomiędzy Ruby (Dove Cameron) a Daisy Johnson (Cloe Bennet). Jego fragment stanowi zawartość newsa. Tam także znajdziecie opis odcinka, jego zwiastun oraz kilka zdjęć.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zbiór nowych zwiastunów filmu Avengers: Infinity War

2018-04-12 10:47:57 - Łukasz Świniarski - źródło: YouTube

W zawartości newsa znajdziecie dwa nowe trailery z filmu Avengers: Wojna bez granic. Uwaga, materiały te prócz kilku nowych scen zawierać mogą spoilery zdradzające fabułę.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wideo zza kulis filmu Avengers: Infinity War

2018-04-11 21:08:15 - Łukasz Świniarski - źródło: YouTube

Na kanale Marvel Studios w serwisie YouTube pojawił się nowy materiał wideo zza kulis Avengers: Infinity War. W tym ponad dwuminutowym filmiku znajdziecie wypowiedzi aktorów biorących udział w tym filmie. Opowiadają oni o swojej pracy na planie tego obrazu oraz wspominają wcześniejsze swoje występy w innych filmach z MCU. Uwaga opisywany materiał zawiera spoilery, w tym sporo nowych scen.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź wydania filmu Black Panther na Blu-Ray

2018-04-11 09:50:54 - Łukasz Świniarski - źródło: Różne

Pojawiła się zapowiedź wydania Blu-ray filmu Black Panther. Materiał ten znajdziecie w treści newsa. Tam również znajdziecie listę dodatków, jakie znajdą się na płycie z filmem. Premierę na amerykańskim rynku zapowiedziano na 15 maja. Tego samego dnia do sprzedaży trafi także wersja DVD.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wolne Wtorki - 10.04.2018

2018-04-10 20:16:34 - S_O - źródło: Marvel.com

W końcu jest - Marvel wreszcie udostępnił na swojej platformie cyfrowej wstęp do swego nowego przetasowania, Marvel Legacy. Zbiega się to z ostatnimi dwoma komiksami spod szyldu Generations i czterema seriami kończącymi swoje bieżące historie i przygotowującymi się do renumeracji w następnym numerze. Pięcioma, jeśli liczyć Infamous Iron Man, które scali się z drugą Iron Manową serią. A jeśli przymknąć oko na fakt, że X-Men Blue nie będzie miało renumeracji, nawet i sześcioma.

Komentarze:

czytaj dalej...

Reakcja Atomowa #46

2018-04-10 11:48:45 - Dengar

Epopeja o Poisonach rozpoczyna swój trzeci akt - jakie reakcje wywołuje pierwszy numer Venomized?


Od Marvel NOW! do Fresh Start - krótka historia restartów Marvela

2018-04-10 10:21:55 - Rodzyn

Kilka tygodni temu Marvel zapowiedział Fresh Start, nową inicjatywę, która ma odświeżyć ofertę wydawniczą. Z tej okazji przyglądamy się poprzednim restartom z ostatnich lat od Marvel Now! do teraz. Co ze sobą niosły i czy były potrzebne, dowiecie się pod poniższym linkiem.

Marvel New Media - nowy oddział Marvela intensyfikuje swoje działania

2018-04-09 23:44:35 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Marvel chce dotrzeć do swoich fanów na różne sposoby, nie tylko przez tradycyjne komiksy, filmy czy seriale. Już jakiś czas sprawnie działa ich kanał na YouTube, a od niedawno wydzielono w Marvelu specjalną jednostkę poświęconą nowym mediom. W ten weekend na konwencie C2E2 ogłoszono, czym dokładnie Marvel New Media będzie się zajmowało i jakie programy wejdą w skład całej inicjatywy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Filmy z serii Iron Man i Kapitan Ameryka w kwietniu w AXN

2018-04-09 19:22:03 - Avalon - źródło: informacja prasowa

Już za niecałe dwa tygodnie, tuż przed premierą filmu Avengers: Wojna bez granic, do stacji AXN zawita dwójka bohaterów Marvel Studios, Iron Man i Kapitan Ameryka. Filmy z ich udziałem będziemy mogli oglądać kolejno 21.,22., 28. i 29. kwietnia oraz 1. maja. Co dokładnie przygotowało AXN, możecie dowiedzieć się z dalszej części newsa. Informacja prasowa zawiera także krótki materiał dotyczący wspomnianych postaci. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - G część 5

2018-04-08 15:31:12 - Avalon

Wreszcie kończymy w tym wydaniu literkę G, prezentując sporą grupkę postaci, należących do grupy strażników więzienia dla super-przestępców Valut. I to w sumie tyle, ile mogę powiedzieć na temat praktycznie każdego z nich. Nie moja wina, że mieli takie małe rólki i nikt ich nie eksponował. A poza nimi: twórca tożsamości i kostiumu Captaina America(a przynajmniej wedle jednej z wersji), szaman trolli, dawny towarzysz Jima Rhodes'a, członek brytyjskiej grupy Super-Soliders, gość o imieniu Joe i asgardzkie bóstwo-dzik. Jakim cudem ten ostatni, nie znalazł się choćby przelotnie, w żadnym z dotychczasowych filmów z Thorem, nie przestaje mnie zadziwiać. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowy spot TV filmu Avengers: Infinity War

2018-04-07 19:17:23 - Łukasz Świniarski - źródło: YouTube

W Sieci pojawił się nowy telewizyjny zwiastun filmu Avengers: Infinity War. Uwaga materiał ten zawiera sporo nowych scen, w tym kilku zabawnych. Stanowi on zawartość newsa.

Komentarze:

czytaj dalej...

Na tarczy

2018-04-07 17:14:46 - Misiael

Już za nieco ponad miesiąc po wielu latach zostanie dokończona miniseria S.H.I.E.L.D. autorstwa Jonathana Hickmana i Dustina Weavera. Fani tego ambitnego projektu w końcu będą mogli poznać jego zakończenie. O czym opowiada ten tytuł, ale też jaki problem widzi w nim Misiael z bloga Mistycyzm Popkulturowy, dowiecie się z jego najnowszego tekstu, jaki właśnie dzięki jego uprzejmości trafił na naszą stronę.

First Looks 11.04.2018

2018-04-06 20:11:38 - Łukasz Świniarski

Co znajdziemy w ofercie Domu Pomysłów w drugą środę kwietnia? Dwa tie-iny do minieventu Damnation: Ben Reilly: The Scarlet Spider #17 oraz Doctor Strange #388. Prócz tego seria Captain America doczeka się 700. jubileuszowego numeru. Dla spragnionych całkowicie nowych serii Marvel przygotował pierwszy numer Domino do scenariusza Gail Simone. Dla fanów mutantów obowiązkową pozycją będzie kolejny numer bardzo dobrze ocenianej serii X-Men Red #3.

Zapowiedzi od Egmontu na czerwiec 2018

2018-04-06 20:10:23 - Łukasz Świniarski - źródło: Filmożercy

Pojawiły się oficjalne zapowiedzi Egmontu na miesiąc czerwiec. Dostaniemy piąty tom serii Deadpool Classic, drugie tomy serii Moon Knight oraz Avengers: Czas się kończy. Miłośnicy wspólnych przygód mutantów oraz Mścicieli ucieszą się zapewne z 6. tomu Uncanny Avengers i trzeciego obszernego albumu o przygodach Wolverine'a sygnowanego nazwiskiem Jasona Aarona. Dla fanów Gwiezdnych Wojen znajdzie się także coś interesującego w postaci albumu Star Wars Legendy. Inwazja: Uchodźcy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Materiały promujące 5x16 Agentów T.A.R.C.Z.Y.

2018-04-05 21:26:32 - Łukasz Świniarski - źródło: Spoiler TV

Już jutro na antenie stacji ABC pojawi się nowy epizod serialu Agents of S.H.I.E.L.D. zatytułowany Inside Voices . Jego zwiastun, fragment, opis oraz zdjęcia znajdziecie w treści newsa. Materiały te zawierają spoilery.

Komentarze:

czytaj dalej...

Cosmic Ghost Rider - nowa miniseria od Marvela

2018-04-05 15:08:43 - Łukasz Świniarski - źródło: Multiversity

W lutym Marvel ujawnił, że seria o Thanosie doczeka się spin-offu w postaci miniserii o przygodach kosmicznego Ghost Ridera a jej twórcą zostanie obecny scenarzysta komiksowych przygód Szalonego Tytana, czyli Donny Coates. W końcu poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse - minirecenzje komiksów z 21. i 28.03.18

2018-04-05 12:25:55 - Rodzyn

Z lekkim poślizgiem powraca kolejna odsłona Avalon Pulse. Tym razem z opiniami o kilku zeszytach z ostatnich dwóch tygodni kwietnia. Omawiamy nowych twóców w serii Cable, odejście Bendisa z serii o Jessice Jones, nową historię na łamach Runaways oraz standardowo kolejne zeszyty mutancich tytułów. Zapraszamy do lektury! 

Bohaterka Marvela prezydentem USA

2018-04-04 22:17:26 - Łukasz Świniarski - źródło: ComicBook

Na łamach pierwszej części historii Old Man Laura, która przenosi nas do kolejnej alternatywnej przyszłości Uniwersum Marvela, okazało się, że jedna z superbohaterek zostanie prezydentem USA. Szczegóły tego wydarzenia znajdziecie w treści newsa. Opis zawiera spoilery z #33 numeru serii All-New Wolverine

Komentarze:

czytaj dalej...

Bohaterowie Avengers: Infinity War na nowych plakatach

2018-04-04 20:34:00 - Łukasz Świniarski - źródło: ComicBook

Dziś pojawiło się kilkanaście nowych plakatów przedstawiających bohaterów filmu Avengers: Infnity War. Dzięki nim możemy lepiej przyjrzeć się ich nowym zmodernizowanym strojom.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wolne Wtorki - 03.04.2018

2018-04-03 17:56:00 - S_O - źródło: Marvel.com

Marvel dalej udostępnia na swojej platformie cyfrowej komiksy z okresu między Secret Empire a początkiem Marvel Legacy - w związku z czym nie ma niczego, na co można zwrócić uwagę w zajawce - poza tradycyjnymi kolejnymi numerami Generations i Venomverse. Poza tym jednak najciekawszy jest fakt, jak drastycznie różnej długości bywają tytuły udostępnonych komiksów.

Mówiłem, że posucha.

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel VS - nowa inicjatywa Marvela

2018-04-01 09:21:12 - Rodzyn - źródło: MarvelPA

W ostatnich latach Marvel nie był skory do międzywydawniczych crossoverów. W kolejnych miesiącach ma to się jednak zmienić, gdyż Marvel zapowiedział właśnie inicjatywę o nazwie Marvel VS. Na ten moment we współpracę zaangażowały się takie wydawnictwa jak Archie Comics, Titan, Dark Horse, Image i DC, co jest największym zaskoczeniem. Jakie tytuły zapowiedziano? Szczegóły w rozwinięciu. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.