Wiadomości: Wszystko co wiemy o Avengers 4

Wszystko co wiemy o Avengers 4

2018-05-15 12:06:06 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool, CBR

Po zakończeniu Avengers: Infinity War nie dziwi już, że studio chciało utrzymać praktycznie wszystko w tajemnicy na temat kolejnej części, niezatytułowanych Avengers 4. Mamy jednak pare wskazówek na to, co można będzie tam zobaczyć. Tekst to jeden wielki spoiler, więc ostrzegamy.

Tytuł

Kevin Feige potwierdził, że tytułem kolejnej części nie będzie Avengers: Infinity Gauntlet. Dodatkowo, nie za szybko przyjdzie nam go poznać, być może po premierze Ant-Man & the Wasp. Zdaniem braci Russo, reżyserów filmu, fani powinni obawiać się tytułu "Czwórki", jednak sam Feige prostował później, że oczekiwania co do tytułu zdecydowanie przerosły tytuł. Nasze spekulacje znajdziecie tutajNowe twarze i powroty 

Choć Thanos dopiął swego i zaszył się gdzieś, bohaterowie na pewno ponownie się z nim zmierzą. Wiemy, że Josh Brolin nagrał jedną ze scen z Brie Larson. Po scenie po napisach, w której pojawiła się zapowiedź nadejścia Captain Marvel, tym bardziej można wyczekiwać jej starcia z Szalonym Tytanem. 

Poza Captain Marvel można spodziewać się występu innych bohaterów, którzy w Infinity War nie wystąpili. Hawkeye miał odegrać istotną rolę w tamtym filmie, ale został jedynie wspomniany. Po zmniejszeniu obsady, można jednak wyczekiwać powrotu Jeremy'ego Rennera w Avengers 4. Czy zgodnie z przypuszczeniami na podstawie zdjęć z planu zmieni swój kostium i stanie się Roninem? Podejrzewa się, że w jednej ze scen będzie na tajnej misji w Tokio, gdzie zmierzy się z członkami Yakuzy. Tam też prawdopodobnie zobaczymy postać odgrywaną przez Hiroyuki Sanadę, który dołączył pół roku temu do obsady jako drugoplanowa rola. Co ciekawe, w kwestii Yakuzy wspomina się też o wprowadzeniu Skrulli, którzy mieli by się pod nich podszywać. 

Wiemy, że w filmie pojawią się Ant-Man i Wasp, a o tym, co działo się z nimi w trakcie Infinity War powinniśmy się dowiedzieć za 2 miesiące (lub też trzy w przypadku Polski...), gdy do kin wejdzie nowy film Marvela z nimi w roli głównej. Wiemy też, że pojawią się Michael Douglas i Michelle Pfeiffer, których dostrzegł Sebastian Stan w jednej ze zbiorowych scen. 

Pepper Pots jako Rescue? W komiksach na jakiś czas bohaterka przywdziała strój, w filmach też pokazała się na chwilę w akcji. W zdjęciach z planu, które szybko usunięto z jej kont, pokazała, że ma na sobie stój podobny do Downey Jr., który służy do obróbki CGI w dalszym etapie produkcji.  Gwyneth Paltrow w jednym z wywiadów rozmawiała też o tym, jak wielką drogę przeszła jej postać. Od asystentki do... żony Tony'ego Starka i matki jego dziecka. Wszystko to w oficlajnym magazynie promującym Infinity War. Aktorka powiedziała też, że minęła dekada, jednak nie wiadomo do końca, czy chodzi jej o dziesięciolecie MCU, czy też o przeskok czasowy, jaki miałby mieć miejsce w Avengers 4, gdzie zobaczylibyśmy naszych bohaterów kilka lat po wydarzeniach z Infinity War, starających się żyć w odmienionym świecie. Być może to do roli tego dziecka poszukiwano w ubiegłym roku bliźniaków w wieku około dwóch lat. Początkowo sądzono, że może chodzić o dzieci Scarlet Witch i Visiona, ale równie dobrze bliźniaki mogą być potrzebne do roli jednego dziecka. 

Problemy Bruce'a Bannera z dogadaniem się z Hulkiem na pewno zostaną rozwiązane w kolejnym filmie. Zabawki, które są sprzedawane obecnie jako powiązane z Infinity War sugerują, że miała w scenie pojawić się scena z Hulkiem wyrywającym się ze zbroi Hulbustera. Co ciekawe, bracia Russo zaznaczyli w jednym z wywiadów, że mylnie odczytuje się niechęć Hulka do pojawienia się. Wielu uważa, że ten boi się starcia z Thanosem, jednak jego nieobecność wynika z traktowania go przez Bannera jako "chłopca do bicia". Hulk nie chce być przywoływany tylko do walk, chce żyć tak, jak było na Sakkarze.

Czy pojawi sę Adam Warlock? Fani postaci od dawna czekają na jego filmowy debiut, ale póki co pojawiają się jedynie kolejne zapowiedzi. James Gunn mówił, że zarówno w Avengers 4 jak i w Guardians of the Galaxy vol. 3 go nie zobaczymy. Gunn sugeruje, że nim ten się pojawi, minie jeszcze trochę czasu. Czy można mu wierzyć?


Rezurekcje i śmierci

W wywiadzie dla Huffington Post bracia Russo potwierdzili, jacy znani filmowi bohaterowie zginęli poza kadrem Infinity War, a jacy przeżyli. Naciekawszą informacją jest ta o cioci May, gdyż możliwe, że zobaczymy w filmie scenę, w której Tony będzie zmuszony powiedzieć jej o śmierci Petera. Matt Damon grający Lokiego? Nie żyje. Betty Ross? Nie żyje. Sif? Nie żyje. Ned? Żyje. Howard the Duck? Żyje. Korg i Miek? Z uwagi na spoilery nic nie potwierdzono, najpewniej wciąż żyją. Shuri? Nie ujawniono ze względu na spoilery, ale Russo wspominali o niej kiedyś jako o zastępstwie dla Czarnej Pantery. Nakia? Również nie ujawniono, wiadomo jedynie, że w trakcie Infinity War była na tajnej misji. Jane Foster grana przez Natalie Portman? Nie wiadomo. Bracia Russo również tę informację uznali za spoiler. Czy można spodziewać się powrotu Portman do roli, mimo iż ta nie pojawiła się w żadnym z filmów od czasu Thor: Mroczny Świat? Czy podobnie jak w komiksach sięgnie po młot? Równie dobrze mogą to być jedynie kolejne zmyłki reżyserów i w Avenger 4 możemy zobaczyć kompletnie inny wynik tej wyliczanki.

Co z bohateram, którzy zginęli w trakcie wydarzeń Infinity War? Najprostsza odpowiedź jest w przypadku Visiona. Już w tym filmie podkreślono, że może on funkcjonować bez Kamienia Umysłu. Tym samym może powrócić już w kolejnej części, choć odmieniony. W latach osiemdziesiątych powrócił po poważnych obrażeniach, jednak z bardzo ograniczonymi emocjami, tym samym doprowadzając do oddalenia się od Wandy. 

Bohaterowie, których zabił Thanos, być może powrócą dzięki mocy Kamieni Nieskończoności. W komiksach Nebula podstępem przejęła Rękawicę od Szalonego Tytana i odwróciła jego poprzednie wyczyny. Czy i tym razem będzie podobnie? 

Kontrakty Chrisa Evansa, Roberta Downey Jr., Chrisa Hemswortha, Dona Cheadle i Scarlet Johanson kończą się wraz z Avengers 4. Przypuszcza się, że podobnie jest w przypadku Antony'ego Mackie i Paula Bettany. Może to sugerować ich śmierć w następnym filmie, ale część z nich już swój kontrakt zmieniała w ciągu ostatnich lat. Najwięcej o swoim odejściu mówi Evans, a na jego miejsce w roli Capa od lat typowany jest Sebastian Stan, który na kotrakt na jeszcze 5 filmów, nie licząc Avengers 4. Ostatnio wiele mówi się o solowych przygodach Black Widow, jednak te miałyby się rozgrywać w przeszłości. Najwięcej o chęci powrotu mówił Chris Hemsworth, jednak w sytuacji, w jakiej znajduje się jego postać można przypuszczać, że jego śmierć, jak i w komiksach, doprowadzi do odrodzenia się bogów Asgardu. 

Czy powróci Red Skull? Ross Marquand, który przejął rolę od Hugo Weavinga w wywiadzie powiedział, że nie może o niczym mówić, ale z chęcią powtórzyłby tę rolę. Skull znalazł się w ciekawym miejscu, które odmieniło nieco jego spojrzenia na świat. Czy zmieniony powróci, by siać jeszcze większy chaos? Czy powrócą także inni złoczyńcy, których zabiły Kamienie Nieskończoności? 

Podróże w czasie?

Choć bracia Russo zapewniają, że do podróży w czasie nie dojdzie, zdjęcia z planu, jakie wyciekły kilka miesięcy temu sugerują coś innego. Widać na nich oryginalny zespół Avengers w swoich strojach z pierwszej części ich przygód w trakcie walki o Nowy Jork. Różnica jest taka, że towarzyszy im Ant-Man w swoim nowym kostiumie. Dodatkowo każdy z bohaterów ma na ręce specjalny przedmiot, który może umożliwiać im podróż w czasie. Na podróże w czasie może wskazywać także angaż szesnastoletnie Emmy Fuhrmann (Blended) do roli Cassie Lang. Córka Scotta obecnie ma około 10 lat, więc sugeruje to albo właśnie podróż do przyszłości albo też przeskok czasowy na początku filmu, o którym coraz częściej się wspomina, zarówno w kontekście wypowiedzi Paltrow, jak i czytając między wierszami wypowiedzi Russo. 

Pojawiła się także teoria, że bohaterowie mogą cofnąć się w czasie, ale swoimi wspomnieniami. Umożliwia to technologia B.A.R.F., dzięki której Tony w trakcie wydarzeń z Civil War, mógł ponownie przeżyć swoją młodość. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ta technologia rozwinęła się na tyle, by rzeczywiście umożliwić wspomnianą podróż, chociażby w stylu Days of Future Past, ale o tym za szybko nie przyjdzie nam się przekonać. 

Trzeba jednak pamiętać, o czym mówią również bracia Russo, że zdjęcia z planu mogą być jedynie zmyłką przygotowaną przez twórców produkcji tak samo, jak wprowadzili w błąd widzów wykorzystując w trailerach sceny, które nie pojawiają się w filmie i są sprzeczne z jego fabułą. Tym samym cokolwiek co pojawił się powyżej, może być kompletnie sprzeczne z efektem końcowym.

Avengers 4 trafi do kin 25 kwietnia 2019 roku

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.