Wiadomości: Marvel i śluby - jak zaplanować, by wyjść z tego cało

Marvel i śluby - jak zaplanować, by wyjść z tego cało

2018-06-25 14:50:34 - Rodzyn - źródło: Marvel

W ubiegłą srodę odbył się kolejny ważny ślub między dwoma popularnymi bohaterami komiksów Marvela. Z tej okazji wydawnictwo przygotowało specjalne ikonografiki, które podsumowały 98. ceremonii ślubnych, jakie odbyły się do tej pory na kartach ich komiksów. Czy można przetrwać taką imprezę bez jakiegoś wypadku lub ataku złoczyńców?  

2/3 komiksowych ślubów zostało przerwanych lub zaatakowanych. Na połowie z ceremonii nie doszło do zawarcia małżeństwa.

Pierwszy ślub Marvela odbył się na kartach Fantastic Four Annual #3 w październiku 1965 roku. Wśród gości znaleźli się m.in. oryginalni X-Men, Avengers, Daredevil, Spider-Man. Wszystko zostało przerwane przez grupę złoczyńców pod wodzą Doctora Dooma. Dopiero interwencja Watchera pozwoliła na kontynuowanie i zakończenie ceremonii.

Janet Van Dyne i Hank Pym byli pierwszymi wśród Avengers, którzy stanęli na ślubnym kobiercu. Ich ceremonia również została przerwana, podobnie jak kolejne dwa śluby, które miały miejsce w tym samym czasie: Scarlet Witch i Vision oraz Mantis i Swordsman.

Bruce Banner nie miał zbyt wiele szczęścia. Pierwszy ślub z Betty Ross został przerwany przez Rhino. Za drugim razem, ceremonię przerwał ojciec Betty Thadeus Ross, jednak tym razem wszystko już dobrze się zakończyło. 

Trzy pokolenia Jamesonów miały swoje śluby na kartach komiksów Marvela. J. Jonah Jameson Sr. z ciocią May, J. Jonah Jameson Jr. z Marlą Madison i John Jameson III z She-Hulk. Pierwsza dwójka miała swoją ceremonię przerwaną przez jakiegoś z wrogów Spider-Mana. Najmłodszy z nich uciekł do Las Vegas i pobrał się w tajemnicy, wszystko potoczyło się bez problemów. Podobnie ze ślubem Hawkeye'a i Mockingbird, którzy również wzięli ślub w tajemnicy. 

Niektóre śluby były podstawą do genezy postaci np. Gambita czy Rachel Cole, która stanęła u boku Punishera w jego walce o zemstę. Również Young Avengers po raz pierwszy spotkali się na ślubie, na którym jedną z druhen była Kate Bishop. She-Hulk czterokrotnie stawała na ślubnym kobiercu, jednak dopiero za czwartym razem zakończył się on małżeństwem. Loki wdarł się na jeden ze ślubów i zamienił pana młodego w kozę za to, że nie został zaproszony. Ultron trzykrotnie siłą próbował zmusić kogoś do ślubu. Avengers zaatakowali cztery śluby (Ultrona i Jocasty (2 razy), Doctora Dooma i Scalet Witch, Absorbing Man i Titania)

Jedynie połowa ceremonii, na których ślub brała dwójka X-Men zakończyło się małżeństwem. Tylko jedno z nich zostało przerwana.
Pięć na siedem ślubów dwóch Avengers zostało przerwanych, przy czym każdy zakończył się małżeństwem.
Co zrobić, żeby ślub zakończył się pomyślnie i nikt go nie przerwał? Nie wychodź za inhumana, zaproś Spider-Mana, bądź herosem z mocami a nie złoczyńcą oraz weź ślub w tajemnicy wyjeżdzając do Las Vegas.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.